KPP Mońki

Aktualności

Polecamy

 1. Podsumowanie kampanii „Żyj na 100%, a nie na procentach”

  Od stycznia bieżącego roku do końca maja trwała w naszym powiecie autorska kampania Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mońkach pod hasłem „Żyj na 100 %, a nie na procentach”.

 2. „Konstruktywny wychowawca, czyli jak pracować z młodzieżą w obliczu agresji i przemocy”

  Dziś, w świetlicy Internatu Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach odbyła się konferencja zorganizowana przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku oraz Towarzystwo Internatów i Burs, w której uczestniczyli I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Paweł Szyperek oraz Naczelnik Wydział Prewencji podkom. Joanna Mocarska.

 3. Uwaga oszuści ciągle działają i szukają swoich ofiar

  Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Tylko wczoraj oszuści podający się za członków rodzin, znajomych próbowali dwukrotnie wyłudzić od mieszkańców Białegostoku oszczędności życia. Na szczęście nikt, z kim rozmawiali nie uległ telefonicznym namowom i nie przekazał przestępcom pieniędzy. Niestety, w ostatnim czasie mieszkanka Białegostoku dała się w ten sposób oszukać, tracąc znaczną sumę pieniędzy.

 4. Uparty kierujący bez uprawnień… „recydywista” z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

  Wczoraj, monieccy policjanci dwukrotnie kontrolowali samochód osobowy marki Fiat Siena, którego kierowca posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a samochód za każdym razem miał inne tablice rejestracyjne...

 5. Policjanci z Moniek wzięli udział w sadzeniu lasu

  Jak co roku, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku zorganizowała wspólne sadzenie lasów, w którym udział wzięli również monieccy policjanci.

 6. Policjant z Moniek najlepszy w województwie podlaskim

  Wczoraj w Białymstoku odbyły się eliminacje garnizonu podlaskiego ogólnopolskiego konkursu „Policjant służby kryminalnej roku 2015”. Funkcjonariusz z Moniek zajął I miejsce w kategorii „Policjant Operacyjny”.

Ruch drogowy

 1. Działania monieckiej drogówki z Inspekcją Transportu Drogowego

  W ostatni wtorek na terenie powiatu monieckiego zostały zorganizowane wspólne działania funkcjonariuszy Referatu Ruchu Drogowego z Inspektorami Transportu Drogowego w Białymstoku.

 2. Podsumowanie działań „Prędkość"

  Blisko 400 skontrolowanych pojazdów i 235 kierowców ukaranych mandatami to wynik akcji „Prędkość” przeprowadzonej na terenie województwa przez podlaskich policjantów ruchu drogowego.

 3. Bezpieczny długi weekend w powiecie monieckim

  Przez cały długi weekend monieccy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu oraz kierowcami poruszającymi się po naszym terenie.

 4. Zmiany w przepisach drogowych

  Od 18 maja 2015 roku wchodzą w życie ważne zmiany w obowiązujących przepisach ruchu drogowego. Policjanci informują kierowców o tych zmianach i apelują o zapoznanie się z nowymi przepisami.

 5. „Bezpiecznie na Majówkę”

  Od 30 kwietnia do 3 maja moniecka „drogówka” będzie prowadzić działania w związku z długim majowym weekendem. Policjanci będą czuwać przede wszystkim nad bezpieczeństwem tych, którzy będą chcieli spędzić tych kilka majowych dni w ciszy i spokoju, z dala od domu i ruszą w trasę do miejsca wypoczynku.

 6. Debata społeczna o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

  Dziś policjanci Referatu Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji realizując rządowy program „Razem Bezpieczniej” zorganizowali Debatę Społeczną poświęconą bezpieczeństwu w ruchu drogowym na terenie powiatu monieckiego. Dyskusja dotyczyła problemów, z jakimi na co dzień borykają się wszyscy kierujący i piesi.