KPP Mońki

Aktualności

Polecamy

 1. Uwaga na oszustów na terenie Moniek! Podają się za pracownika socjalnego.

  Uwaga na oszustów podających się za pracownika socjalnego. W ostatnich dniach na terenie Moniek doszło do przypadku podszywania się pod pracownika MOPS w Mońkach. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności, a o wszelkich próbach czy przypadkach oszustw informowanie monieckiej Policji!

 2. Kolizja z łosiem

  Około godziny 19.00 na trasie K65 na odcinku Downary Plac – Osowiec doszło do bardzo groźnie wyglądającego zderzenia pojazdu z łosiem.

 3. Monieccy policjanci wzięli udział w „Wagariadzie” pod hasłem „Wiosna, wiosna, wiosna ah to ty…”

  Dzisiaj policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mońkach wzięli udział turnieju profilaktycznym zorganizowanym przez kadrę Szkoły Podstawowej nr. 2 w Mońkach. W czasie spotkania wszyscy uczestnicy wspólną zabawą pokazali, jak można pożytecznie spędzić „Dzień Wagarowicza”.

 4. Postulaty zgłaszane podczas konsultacji społecznych

  Poniżej przedstawiamy propozycje i wnioski zgłaszane podczas konsultacji społecznych, które odbyły się w powiecie monieckim.

 5. KONDOLENCJE W ZWIĄZKU Z TRAGICZNĄ ŚMIERCIĄ POLICJANTA KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W HAJNÓWCE

  27 lutego br. w tragicznym wypadku drogowym zginął hajnowski policjant – podkom. Michał Kazimiruk, a drugi z funkcjonariuszy w stanie ciężkim trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 685. Przyczyny i szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Hajnówce.

 6. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” w Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach

  22 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw, ustanowiony w państwach członkowskich Rady Europy i Unii Europejskiej w 1988r. Od 22 do 26 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach dyżurują policjanci.

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie majowego weekendu

  W weekend majowy monieccy policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń. W czasie weekendu doszło do 5 zdarzeń drogowych na terenie powiatu monieckiego. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 2. „Bezpiecznie na Majówkę”

  Od 30 kwietnia do 3 maja moniecka „drogówka” będzie prowadzić działania w związku z długim majowym weekendem. Policjanci będą czuwać przede wszystkim nad bezpieczeństwem tych, którzy będą chcieli spędzić tych kilka majowych dni w ciszy i spokoju, z dala od domu i ruszą w trasę do miejsca wypoczynku.

 3. „Bezpieczna 65”

  Dwadzieścia cztery mandaty karne nałożyli policjanci ruchu drogowego podczas wspólnych działań funkcjonariuszy RD z KMP w Białymstoku, KPP w Grajewie i KPP w Mońkach.

 4. Potrącenie rowerzysty w Mońkach - uwaga na niechronionych uczestników ruchu drogowego

  W Mońkach na skrzyżowaniu ulic Al. Niepodległości i Wojska Polskiego doszło do potrącenia rowerzystki przez kierowcę gimbusa. 50-latka trafiła do szpitala. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają monieccy policjanci.

 5. Chroń życie, załóż odblask

  Policjanci Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach w ramach działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” apelują i przypominają o konieczności noszenia elementów odblaskowych.

 6. Pijani motorowerem jechali po piwo

  Monieccy policjanci nie dopuścili do dalszej jazdy pijanego motorowerzysty, który przewoził nietrzeźwego pasażera. 24-latek miał 2,7 promila alkoholu w organizmie, a siedzący z tyłu mężczyzna 1,8 promila. W takim stanie obaj jechali po piwo. Teraz kierujący za swoje postępowanie odpowie przed sądem.