KPP Mońki

Aktualności

Blok KWP

Polecamy

 1. Mundur na rowerze – pomoc dla Arka i Marcina

  Jeszcze niedawno oni nieśli pomoc. Dziś sami jej potrzebują. Dlatego monieccy mundurowi przyłączyli się do II edycji wyjątkowej rowerowej sztafety charytatywnej, która ma na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację funkcjonariuszy poszkodowanych w trackie akcji. W tym roku mundurowi jadą dla Arka i Marcina z Łodzi.

 2. Inauguracja programu „Przyroda jest wieczna, gdy jest bezpieczna” w Kalinówce Kościelnej

  Dzisiaj, w Ogólnopolskim Dniu Praw Zwierząt, w Szkole Podstawowej w Kalinówce Kościelnej odbyła się uroczysta inauguracja programu autorstwa Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, poświęconego prawom zwierząt i ochronie przyrody pn. „Przyroda jest wieczna, gdy jest bezpieczna”.

 3. Mundurowi o aplikacji „Mapy zagrożeń” w Goniądzu

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach zorganizowali punkt informacyjny w Goniądzu, gdzie osoby zainteresowane mogły zapoznać się z możliwościami i zasadami korzystania z „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Informowali o zagrożeniach, które najczęściej występują na terenie powiatu monieckiego oraz jak im zapobiegać.

 4. Zarzuty za narkotyki

  Monieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Zatrzymani usłyszeli zarzuty w minioną niedzielę i wtorek. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

 5. Zniszczył i ukradł flagi państwowe oraz unijne

  Monieccy kryminalni zatrzymali 22-latka, który w majowy weekend zniszczył przydrożną kapliczkę, podpalił flagi narodowe, a następnie ukradł flagi państwowe i unijne. Koniec swojej majówki zakończył z kolei kradzieżą samochodu. Mężczyzna w miniony piątek usłyszał zarzuty. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 6. Zdążyli na czas i pomogli 85-latce

  Monieccy dzielnicowi, wspólnie z pracownikiem socjalnym, pomogli samotnie mieszkającej 85-latce. Jak się okazało zdążyli na czas, gdyż kobieta leżała już na podłodze i nie była w stanie poruszać się o własnych siłach. Dzięki ich zaangażowaniu oraz czujności sąsiedzkiej seniorka bezpiecznie trafiła pod opiekę załogi karetki pogotowia.

Ruch drogowy

 1. Mundur na rowerze – pomoc dla Arka i Marcina

  Jeszcze niedawno oni nieśli pomoc. Dziś sami jej potrzebują. Dlatego monieccy mundurowi przyłączyli się do II edycji wyjątkowej rowerowej sztafety charytatywnej, która ma na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację funkcjonariuszy poszkodowanych w trackie akcji. W tym roku mundurowi jadą dla Arka i Marcina z Łodzi.

 2. „Bezpieczne podróżowanie rowerem” z moniecką Policją

  Z okazji Święta 3 Maja w Mońkach odbył się III Ogólnopolski Kolarski Wyścig Szosowy. Była to dobra okazja, aby monieccy policjanci w ramach akcji pod nazwą "Jednośladem bezpiecznie do celu" przypomnieli i uświadomili użytkownikom motocykli, motorowerów i rowerów najważniejsze aspekty bezpieczeństwa na drodze.

 3. Nietrzeźwa 45-latka za kierownicą

  W minioną sobotę monieccy policjanci ujawnili nietrzeźwą obywatelkę Litwy, która zdecydowała się na jazdę samochodem. 45 - latka miała w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie już usłyszała zarzuty, teraz jej sprawą zajmie się sąd.

 4. Długi majowy weekend przed nami – monieccy policjanci już czuwają na bezpieczeństwem

  Przed nami długi majowy weekend. Monieccy mundurowi apelują – wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

 5. Wizyta studyjna funkcjonariuszy w schronisku dla psów w Krzeczkowie

  Wczoraj, w ramach programu „Przyroda jest wieczna, gdy jest bezpieczna” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach zwiedzali schronisko dla psów „Green house” i zapoznawali się z formami opieki i pracy wolontariuszy schroniska.

 6. O bezpieczeństwie w ruchu drogowym

  Dzisiaj przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Mońkach sędziowali podczas Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Liceum Ogólnokształcącym w Mońkach. Ideą zawodów było popularyzowanie zasad bezpiecznego zachowania się na drodze, jak również sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności w tym zakresie. Była to też dobra okazja do promocji akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok”. Mundurowi podczas działań informowali uczestników jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze, znajomość przepisów oraz noszenie elementów odblaskowych.

Praca w Policji