BIP - Biuletyn Informacji Publicznej KPP Zamówienia publiczne KWP  Ustaw jako stronę domową  Dodaj do Ulubionych  Wyślij e-mail  Szukaj
 
 
Artykuł Data dodania 2013-04-17

Ogólnopolski Turniej Wiedzy o BRD - eliminacje powiatowe

Po eliminacjach na szczeblu gminnym, przyszedł czas na eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Odbyły się one w Zespole Szkół w Jaświłach. W eliminacjach brali udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu całego powiatu monieckiego.

Turnieje mają na celu popularyzację wśród młodzieży szkolnej przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz upowszechnianie wiedzy z zakresu obsługi roweru, motoroweru i pojazdu samochodowego.Turniej składał się z dwóch etapów: pierwszy to część teoretyczna, która obejmowała test ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego przygotowany przez monieckich policjantów, oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. W drugim etapie – praktycznym, zawodnicy wykazywali się sprawnością na rowerowym torze przeszkód. Do rywalizacji przystąpiło siedem trzyosobowych drużyn ze szkoły podstawowej i gimnazjum.  Po zaciętej rywalizacji, komisja wyłoniła zwycięzców. Powiatowe eliminacje wygrał zespół z Gimnazjum w Jaświłach. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasionówce.Wszyscy zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy oraz cenne nagrody.


 


Pokaż jako galerię show as galery