BIP - Biuletyn Informacji Publicznej KPP Zamówienia publiczne KWP  Ustaw jako stronę domową  Dodaj do Ulubionych  Wyślij e-mail  Szukaj
 
 
Artykuł Data dodania 2014-02-10

Złe warunki pogodowe dały się we znaki – 2 kolizje i wypadek w powiecie monieckim

Ubiegły weekend okazał się bardzo pracowity dla monieckich funkcjonariuszy. W sobotę z powodu złych warunków atmosferycznych doszło do  3 zdarzeń drogowych, w tym do groźnego potrącenia rowerzysty.

Późne sobotnie popołudnie dało się we znaki kierowcom powiatu monieckiego.  Diametralne pogorszenie się  warunków atmosferycznych i oblodzenie dróg spowodowało, że dyżurny monieckiej policji niemal jednocześnie otrzymał  zgłoszenia dotyczące 3 zdarzeń drogowych. Wszystkie spowodowane były niedostosowaniem prędkości do panujących warunków na drodze. Najgroźniejszym okazał się wypadek w Mońkach przy ul. Kościelnej z udziałem rowerzysty. 43 – letnia kierująca Matizem w trakcie wyprzedzania rowerzysty na oblodzonej jezdni wpadła w poślizg, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, który obrócił się wokół własnej osi.  Następnie pojazd uderzył i wjechał w 75 – letniego rowerzystę.  Mężczyzna w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem do USK w Białymstoku. Kierującej oraz pasażerom pojazdu nic się nie stało. Badanie wykazało, że kierująca pojazdem uczestniczącym w zdarzeniu była trzeźwa. Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz przyczyny i szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają monieccy policjanci.


 


Pokaż jako galerię show as galery