KPP Mońki

Aktualności

Blok KWP

Polecamy

 1. Przedstawiciele Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka szkolili funkcjonariuszy KPP w Mońkach

  Dzisiaj w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Mońkach odbyło się szkolenie przeprowadzone przez przedstawicieli Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Z projektu tego skorzystało 8 miast w Polsce.

 2. Szybka reakcja dzielnicowego z Goniądza

  Nie bez powodu dzielnicowych nazywa się policjantami "pierwszego kontaktu". Mimo że nie biorą na co dzień udziału w spektakularnych akcjach, ich praca jest równie ważna, jak innych funkcjonariuszy. Przykładem godnym naśladowania wykazał się jeden z dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, który w drodze na służbę zauważył jak dwóch młodych mężczyzn podtrzymuje omdlałego nastolatka. Natychmiast udzielił mu pomocy i wezwał pogotowie. Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego chłopakowi nic się nie stało.

 3. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas ostatniego weekendu wakacji.

  Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Wiele osób korzystając ze słonecznej pogody będzie jeszcze wypoczywało nad wodą. Zdecydowana większość wczasowiczów w tym czasie planuje już powrót z urlopów. Zadbajmy więc o nasze bezpieczeństwo podczas ostatniego weekendu wakacji.

 4. Działania „Bezpieczna Woda 2016” w powiecie monieckim

  Monieccy policjanci przeprowadzili kolejne działania prewencyjne pn. „Bezpieczna Woda 2016”. Celem akcji jest podniesienie świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego zachowania nad wodą podczas letniego wypoczynku.

 5. Moniecka Policja sprawdzi szkolne gimbusy

  W celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży szkolnej policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mońkach w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” kontrolują autobusy. Akcje takie ukierunkowane są na eliminowanie z ruchu po drogach publicznych pojazdów niesprawnych technicznie, źle oznakowanych, jak również kierowanych przez osoby nietrzeźwe.

 6. Zebraliśmy 67 litrów krwi dla Patrycji!

  Monieccy policjanci i strażacy serdecznie dziękują wszystkim osobom, które zdecydowały się pomóc nastolatce z wypadku na torze gokartowym w Augustowie i oddali swoją krew. Łącznie zebraliśmy 67 litrów krwi dla Patrycji.

Ruch drogowy

 1. Spotkania profilaktyczne w klasach I - III w ramach działań "Bezpieczna Droga do Szkoły 2016" zakończone

  Policyjne działania pn. "Bezpieczna droga do szkoły 2016" zostały zakończone. Mundurowi łącznie przeprowadzili około 80 spotkań z 1600 uczniami klas 0-3 szkół podstawowych z powiatu monieckiego. W czasie spotkań przypominali o podstawowych zasadach ruchu drogowego.

 2. Odblaski dzieciom

  Monieccy funkcjonariusze w tym tygodniu odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jasionówce. Podczas spotkań uczyli najmłodszych podstawowych zasad bezpiecznych zachowań w drodze do szkoły i domu.

 3. "Bezpieczna droga do szkoły" w Jaświłach

  Monieccy policjanci w ramach realizacji działań profilaktycznych „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzili najmłodszych uczniów ze szkoły w Jaświłach.

 4. Podsumowanie minionego weekendu na terenie KPP w Mońkach

  Monieccy mundurowi podsumowali miniony weekend. Na terenie powiatu monieckiego policjanci odnotowali 3 zdarzenia drogowe, w tym 1 wypadek y, w którym śmierć poniosły 2 osoby. Funkcjonariusze ujawnili także 1 kierującego w stanie nietrzeźwości oraz 3 pod wpływem alkoholu.

 5. Bezpieczna droga do szkoły w Goniądzu i Kalinówce Kościelnej

  Monieccy funkcjonariusze odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Goniądzu i Kalinówce Kościelnej. Podczas spotkań uczyli najmłodszych podstawowych zasad bezpiecznych zachowań w drodze do szkoły i domu.

 6. Śmiertelny wypadek na drodze Jasionówka - Czarnystok

  Na drodze powiatowej między Jasionówką, a Czarnystokiem doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym zginęły dwie osoby. Okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia szczegółowo wyjaśniają monieccy policjanci.