KPP Mońki

Aktualności

Blok KWP

Polecamy

 1. Funkcjonariusze KPP w Mońkach zapraszają do udziału w debacie społecznej

  Monieccy funkcjonariusze w dniu 7 grudnia 2016 roku o godzinie 10:00 w Monieckim Ośrodku Kultury organizują debatę społeczną poświęconą osobom narażonym na wychłodzenie organizmu w okresie jesienno – zimowym oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

 2. Mali goście w Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach

  Wczoraj Komendę Powiatową Policji w Mońkach odwiedziły dzieci z Przedszkola przy ul. Niepodległości w Mońkach.

 3. O mediacjach w monieckim liceum

  Wczoraj pracownicy i funkcjonariusze monieckiej Policji wspólnie z mediatorem sądowym przy Sądzie Rejonowym w Białymstoku przeprowadzili spotkanie z uczniami klas pierwszych na temat mediacji, w ramach trwającego właśnie w Polsce tygodnia mediacji.

 4. „Masz prawo do mediacji” – tydzień mediacji

  W 2016 roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na 20 października, natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 17-22 października. Koncepcja tegorocznych obchodów przebiegających pod hasłem "Masz prawo do mediacji" opiera się na propagowaniu inicjatyw lokalnych, włączeniu lokalnych środowisk do działań a także współpracy pomiędzy ośrodkami mediacyjnymi, wymiarem sprawiedliwości i Ministerstwem Sprawiedliwości. Dlatego w tym tygodniu policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mońkach wezmą aktywny udział w promowaniu tej idei.

 5. Informator Samorządowy Powiatu Monieckiego

  Zapraszamy do lektury kolejnego – 7 już wydania gazety “Informator Samorządowy Powiatu Monieckiego”. Gazeta jest redagowana przez Starostwo Powiatowe w Mońkach i znajduję się w niej informacje dotyczące działalności samorządu powiatu, jego jednostek, a także ważnych lokalnych wydarzeń. W tym numerze informujemy m.,in. o inwestycjach drogowych powiatu i pozyskanych środkach na scalenia z funduszy UE. Jest także obszerna relacja zdjęciowa z XXI Święta Ziemniaka oraz z wydarzeń sportowych. Całą gazetę można przeczytać pod linkiem http://www.monki.pl/podstrony/gazeta.php Zapraszamy!

 6. Przedstawiciele Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka szkolili funkcjonariuszy KPP w Mońkach

  Dzisiaj w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Mońkach odbyło się szkolenie przeprowadzone przez przedstawicieli Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Z projektu tego skorzystało 8 miast w Polsce.

Ruch drogowy

 1. Bezpieczny bo widoczny

  Elementy odblaskowe są niezbędne dla bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i innych użytkowników ruchu drogowego, dlatego w ramach działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” monieccy mundurowi rozdawali elementy odblaskowe.

 2. Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych – Bądź widoczny na drodze

  Dzień ten ma być wyrazem pamięci o wszystkich poszkodowanych na drogach oraz o ich najbliższych, a zarazem okazją by zwrócić uwagę kierowców na konieczność bezpiecznej i ostrożnej jazdy.

 3. Bądź widoczny na drodze

  Początek zimy, zmiana aury i szybciej zapadający zmrok powodują pogorszenie się warunków drogowych. Ograniczona widoczność ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, zwłaszcza pieszych i rowerzystów. Monieccy policjanci apelują o rozwagę i używanie elementów odblaskowych.

 4. Zakończyły się policyjne działania „Znicz 2016”

  Podczas 5-dniowej akcji "Znicz 2016" w dniach 28.10.2016-02.11.2016, obchody „Święta Zmarłych” w powiecie monieckim przebiegały spokojnie. Odnotowano 3 kolizje oraz 1 wypadek śmiertelny, lecz nie miały one miejsca w rejonie cmentarzy.

 5. Działania „ZNICZ 2016” trwają

  Od piątku monieccy funkcjonariusze biorą udział we wzmożonych działaniach „ZNICZ 2016” dbając o porządek i bezpieczeństwo, szczególnie na drogach znajdujących się w pobliżu cmentarzy. Działania potrwają do 2 listopada 2016r.

 6. "Znicz 2016"

  W najbliższych dniach większość z nas odwiedzi groby najbliższych. W wielu przypadkach będzie się to wiązało z pokonaniem znacznych odległości, czasami nawet setek kilometrów. Tradycyjnie - policjanci w tych dniach dbać będą o nasze bezpieczeństwo organizując akcję „Znicz 2016”, która w tym roku rozpocznie się w piątek – 28 października i potrwa do 2 listopada.