KPP Mońki

Aktualności

Polecamy

 1. Uwaga na oszustów na terenie Moniek! Podają się za pracownika socjalnego.

  Uwaga na oszustów podających się za pracownika socjalnego. W ostatnich dniach na terenie Moniek doszło do przypadku podszywania się pod pracownika MOPS w Mońkach. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności, a o wszelkich próbach czy przypadkach oszustw informowanie monieckiej Policji!

 2. Kolizja z łosiem

  Około godziny 19.00 na trasie K65 na odcinku Downary Plac – Osowiec doszło do bardzo groźnie wyglądającego zderzenia pojazdu z łosiem.

 3. Monieccy policjanci wzięli udział w „Wagariadzie” pod hasłem „Wiosna, wiosna, wiosna ah to ty…”

  Dzisiaj policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mońkach wzięli udział turnieju profilaktycznym zorganizowanym przez kadrę Szkoły Podstawowej nr. 2 w Mońkach. W czasie spotkania wszyscy uczestnicy wspólną zabawą pokazali, jak można pożytecznie spędzić „Dzień Wagarowicza”.

 4. Postulaty zgłaszane podczas konsultacji społecznych

  Poniżej przedstawiamy propozycje i wnioski zgłaszane podczas konsultacji społecznych, które odbyły się w powiecie monieckim.

 5. KONDOLENCJE W ZWIĄZKU Z TRAGICZNĄ ŚMIERCIĄ POLICJANTA KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W HAJNÓWCE

  27 lutego br. w tragicznym wypadku drogowym zginął hajnowski policjant – podkom. Michał Kazimiruk, a drugi z funkcjonariuszy w stanie ciężkim trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 685. Przyczyny i szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Hajnówce.

 6. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” w Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach

  22 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw, ustanowiony w państwach członkowskich Rady Europy i Unii Europejskiej w 1988r. Od 22 do 26 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach dyżurują policjanci.

Ruch drogowy

 1. Kolizja w Wojtówstwie

  Monieccy policjanci wyjaśniają przyczyny kolizji, do której doszło w rejonie miejscowości Wojtówstwo, w gminie Goniądz. W wyniku zdarzenia kierowca trafił do szpitala.

 2. Zasady udzielania przez Policję informacji na temat zdarzeń drogowych

  Zgodnie z art. 44 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym osoba uczestnicząca w wypadku drogowym (wypadku w szerokim rozumieniu, a więc i kolizji) jest obowiązana (już na miejscu zdarzenia) na żądanie drugiego uczestnika zdarzenia podać swoje dane personalne, dane personalne właściciela pojazdu, dane dotyczące zakładu ubezpieczeń, z którym zawarta jest umowa OC.

 3. Noś odblaski! Bądź widoczny !

  Monieccy policjanci przypominają o noszeniu elementów odblaskowych, dzięki którym na słabo oświetlonych drogach, piesi są widoczni dla kierujących nawet z większej odległości.

 4. Kolizja z promilami

  Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 39-letni kierowca renault, który dachował w rejonie miejscowości Laskowiec w gminie Trzcianne. Nietrzeźwego kierowcę, który ukrywał się przed funkcjonariuszami w pobliskim lesie, wytropił policyjny pies. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają monieccy policjanci.

 5. Podsumowanie minionego weekendu na terenie KPP w Mońkach

  Monieccy mundurowi podsumowali miniony weekend. Na terenie powiatu monieckiego policjanci odnotowali 3 zdarzenia drogowe. Dwa - to potrącenia. Funkcjonariusze ujawnili także kierującego pod wpływem alkoholu.

 6. Podsumowanie majowego weekendu

  W weekend majowy monieccy policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń. W czasie weekendu doszło do 5 zdarzeń drogowych na terenie powiatu monieckiego. Na szczęście nikomu nic się nie stało.