KPP Mońki

Aktualności

Blok KWP

Polecamy

 1. Mali goście w Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach

  Wczoraj Komendę Powiatową Policji w Mońkach odwiedziły dzieci z Przedszkola przy ul. Niepodległości w Mońkach.

 2. O mediacjach w monieckim liceum

  Wczoraj pracownicy i funkcjonariusze monieckiej Policji wspólnie z mediatorem sądowym przy Sądzie Rejonowym w Białymstoku przeprowadzili spotkanie z uczniami klas pierwszych na temat mediacji, w ramach trwającego właśnie w Polsce tygodnia mediacji.

 3. „Masz prawo do mediacji” – tydzień mediacji

  W 2016 roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na 20 października, natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 17-22 października. Koncepcja tegorocznych obchodów przebiegających pod hasłem "Masz prawo do mediacji" opiera się na propagowaniu inicjatyw lokalnych, włączeniu lokalnych środowisk do działań a także współpracy pomiędzy ośrodkami mediacyjnymi, wymiarem sprawiedliwości i Ministerstwem Sprawiedliwości. Dlatego w tym tygodniu policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mońkach wezmą aktywny udział w promowaniu tej idei.

 4. Informator Samorządowy Powiatu Monieckiego

  Zapraszamy do lektury kolejnego – 7 już wydania gazety “Informator Samorządowy Powiatu Monieckiego”. Gazeta jest redagowana przez Starostwo Powiatowe w Mońkach i znajduję się w niej informacje dotyczące działalności samorządu powiatu, jego jednostek, a także ważnych lokalnych wydarzeń. W tym numerze informujemy m.,in. o inwestycjach drogowych powiatu i pozyskanych środkach na scalenia z funduszy UE. Jest także obszerna relacja zdjęciowa z XXI Święta Ziemniaka oraz z wydarzeń sportowych. Całą gazetę można przeczytać pod linkiem http://www.monki.pl/podstrony/gazeta.php Zapraszamy!

 5. Przedstawiciele Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka szkolili funkcjonariuszy KPP w Mońkach

  Dzisiaj w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Mońkach odbyło się szkolenie przeprowadzone przez przedstawicieli Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Z projektu tego skorzystało 8 miast w Polsce.

 6. Szybka reakcja dzielnicowego z Goniądza

  Nie bez powodu dzielnicowych nazywa się policjantami "pierwszego kontaktu". Mimo że nie biorą na co dzień udziału w spektakularnych akcjach, ich praca jest równie ważna, jak innych funkcjonariuszy. Przykładem godnym naśladowania wykazał się jeden z dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, który w drodze na służbę zauważył jak dwóch młodych mężczyzn podtrzymuje omdlałego nastolatka. Natychmiast udzielił mu pomocy i wezwał pogotowie. Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego chłopakowi nic się nie stało.

Ruch drogowy

 1. Nowy radiowóz dla monieckiej drogówki

  Dzisiaj na placu Komendy Powiatowej Policji w Mońkach odbyła się uroczystość przekazania nowego radiowozu do służby.

 2. Wzmożone patrole policyjne w rejonach cmentarzy

  Mimo, że policyjna akcja ZNICZ rozpoczyna się jutro, już dziś mieszkańcy Moniek będą mogli napotkać policyjne patrole piesze w rejonach cmentarzy. Policjanci będą dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich bliskich i porządek publiczny. Informujemy również o zmianach w organizacji ruchu na terenie powiatu monieckiego w okresie Wszystkich Świętych.

 3. Akcja „Bezpieczny przejazd” w powiecie monieckim

  Policjanci monieckiej drogówki prowadzili działania „Bezpieczny przejazd”, w trakcie których zwracali uwagę na zachowania uczestników ruchu w rejonie przejazdów kolejowych. Za niestosowanie się do znaku „STOP” mandaty karne otrzymało 6 kierowców.

 4. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  Wczoraj policjanci z monieckiej drogówki prowadzili wzmożone działania, ukierunkowane przede wszystkim na bezpieczeństwo pieszych. W czasie działań sprawdzali czy zarówno kierowcy jak i niechronieni uczestnicy ruchu, którymi są piesi przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Ponadto rozdając elementy odblaskowe, przypominali jak ważne w profilaktyce zapobiegania wypadkom drogowym jest noszenie odblasków.

 5. Działania „Odblaski? Biorę w ciemno!” w Mońkach

  Monieccy policjanci przypominają o odblaskach. Działania informacyjno – edukacyjne skierowane do niechronionych uczestników ruchu drogowego pn .„Odblaski? Biorę w ciemno” będą prowadzone przez mundurowych na terenie całego powiatu.

 6. Działania „Błysk”

  W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci monieckiej drogówki prowadzą na terenie powiatu monieckiego działania "Błysk”. Mają one na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych.