KPP Mońki

Aktualności

Polecamy

 1. Akcja „Młody Bohater” – szef MSWiA nagradza bohaterskie zachowania dzieci

  Akcja „Młody Bohater” to nowa inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda „Młody Bohater” będzie wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę.

 2. Uwaga na oszustów na terenie Moniek! Podają się za pracownika socjalnego.

  Uwaga na oszustów podających się za pracownika socjalnego. W ostatnich dniach na terenie Moniek doszło do przypadku podszywania się pod pracownika MOPS w Mońkach. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności, a o wszelkich próbach czy przypadkach oszustw informowanie monieckiej Policji!

 3. Kolizja z łosiem

  Około godziny 19.00 na trasie K65 na odcinku Downary Plac – Osowiec doszło do bardzo groźnie wyglądającego zderzenia pojazdu z łosiem.

 4. Monieccy policjanci wzięli udział w „Wagariadzie” pod hasłem „Wiosna, wiosna, wiosna ah to ty…”

  Dzisiaj policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mońkach wzięli udział turnieju profilaktycznym zorganizowanym przez kadrę Szkoły Podstawowej nr. 2 w Mońkach. W czasie spotkania wszyscy uczestnicy wspólną zabawą pokazali, jak można pożytecznie spędzić „Dzień Wagarowicza”.

 5. Postulaty zgłaszane podczas konsultacji społecznych

  Poniżej przedstawiamy propozycje i wnioski zgłaszane podczas konsultacji społecznych, które odbyły się w powiecie monieckim.

 6. KONDOLENCJE W ZWIĄZKU Z TRAGICZNĄ ŚMIERCIĄ POLICJANTA KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W HAJNÓWCE

  27 lutego br. w tragicznym wypadku drogowym zginął hajnowski policjant – podkom. Michał Kazimiruk, a drugi z funkcjonariuszy w stanie ciężkim trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 685. Przyczyny i szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Hajnówce.

Ruch drogowy

 1. „Bezpieczne Wakacje” i karta rowerowa

  Wakacje to nie tylko wypoczynek i zabawa. Jest to również okazja do zdobycia uprawnień do jeżdżenia rowerem. Dzisiaj monieccy funkcjonariusze ruchu drogowego spotkali się z uczniami klasy V ze Szkoły Podstawowej w Jasionówce, którzy przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Zbliżający się koniec roku szkolnego był także dobrą okazją, aby przypomnieć uczniom z Jasionówki i Gimnazjum w Mońkach o zagrożeniach czyhających podczas przerwy letniej.

 2. VII Edycja Powiatowego Konkursu „Bądźmy Bezpieczni”

  W dniu wczorajszym odbyła się VII Edycja Powiatowego konkursu „BĄDŹMY BEZPIECZNI”. Po zaciętej sportowej rywalizacji najlepszymi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Goniądzu.

 3. Śmiertelny wypadek w gminie Jasionówka

  Na drodze powiatowej między Kalinówką Królewską, a Jasionóweczką doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym zginęły dwie osoby. Okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia szczegółowo wyjaśniają monieccy policjanci.

 4. Kolizja w Downarach

  Jedna osoba została przewieziona do szpitala po zderzeniu dwóch pojazdów na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 65 w miejscowości Downary. Na szczęście, pomimo że całe zdarzenie wyglądało groźnie, nikomu nic poważnego się nie stało. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

 5. Śmiertelny wypadek na krajowej 65

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmiertelnego potracenia. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 65, między Knyszynem, a Chrabołami.

 6. O bezpiecznym wypoczynku

  Wczoraj monieccy funkcjonariusze uczestniczyli w Pikniku Rodzinnym w Krypnie.