KPP Mońki

Aktualności

Blok KWP

Polecamy

 1. Policjanci ostrzegają przed oszustami. Ostrzeż swoich bliskich!

  Policjanci stale przestrzegają przed oszustwami. Ofiarami tych przestępstw stają się najczęściej osoby starsze i samotne. Do funkcjonariuszy cały czas docierają informacje od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Mundurowi apelują o ograniczone zaufanie względem rozmówców telefonicznych, a także o rozsądek przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych.

 2. Turniej Wiedzy o Policji

  Jak zostać policjantem, na czym polega praca funkcjonariusza i jak bardzo jest ona odpowiedzialna m.in. o tym rozmawiali z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Mońkach prowadzący „Turniej Wiedzy o Policji”. Uczestnicy konkursu zmierzyli się również w teście wiedzowym składającym się 40 pytań. Inicjatywa skierowana była do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu monieckiego.

 3. ,,Odblaskowy Eksperyment” w Mońkach

  Ciemna okolica, policyjny radiowóz z włączonymi światłami, a pomimo tego przed nim w oddali niewidoczna grupka młodzieży. To mogłaby być niebezpieczna sytuacja na drodze. Jednak wszystko się zmienia, gdy piesi umieścili na swojej odzieży odblaski. Tak wyglądał przygotowany przez monieckich policjantów „Odblaskowy eksperyment”.

 4. ŻYCZENIA SEKRETARZA STANU W MSWIA JAROSŁAWA ZIELIŃSKIEGO Z OKAZJI DNIA KOBIET

  "Wszystkim Paniom w mundurach i w cywilu dziękuję za profesjonalizm w wypełnianiu obowiązków, troskę o dom i rodzinę oraz służbę Polsce. Życzę satysfakcji, zasłużonych awansów, miłości, szacunku i wielu powodów do codziennego uśmiechu "

 5. Zawód: Policjant.

  Jak wstąpić w szeregi Policji i jakie są wymagania względem kandydatów? Na te i inne pytania odpowiadali monieccy policjanci na spotkaniach w Mońkach, Knyszynie i Zajkach. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jak wygląda droga do służby w Policji, na czym polega praca policjanta oraz aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 6. 38-latek uratowany przed wychłodzeniem

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach interweniowali wobec 38-latka, leżącego na polu. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Został przewieziony do szpitala. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji policjantów oraz właściwej postawie zgłaszającego uratowano życie kolejnej osoby.

Ruch drogowy

 1. ,,Odblaskowy Eksperyment” w Mońkach

  Ciemna okolica, policyjny radiowóz z włączonymi światłami, a pomimo tego przed nim w oddali niewidoczna grupka młodzieży. To mogłaby być niebezpieczna sytuacja na drodze. Jednak wszystko się zmienia, gdy piesi umieścili na swojej odzieży odblaski. Tak wyglądał przygotowany przez monieckich policjantów „Odblaskowy eksperyment”.

 2. Działania „Dyskoteka”

  Monieccy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania „Dyskoteka”. Głównym celem było ograniczenie zdarzeń drogowych oraz zapewnienie ładu i porządku w rejonie dyskoteki w Jaświłach.

 3. Podsumowanie wyników pracy monieckiej Policji za 2017 rok

  Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu monieckiego oraz efekty pracy funkcjonariuszy w minionym roku.

 4. Zatrzymany pirat drogowy w związku ze zgłoszeniem na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa i przynosi zamierzone efekty. Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mońkach w ramach weryfikacji zgłoszeń na mapie zagrożeń ujawnili kolejnego pirata drogowego.

 5. RUSZYŁA KAMPANIA „TWOJE ŚWIATŁA – TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”

  Ogólnopolska kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” – rozpoczęta… Dziś w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku odbył się briefing poświęcony inauguracji tego przedsięwzięcia na terenie województwa podlaskiego, w którym udział wziął Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku komisarz Dariusz Matynka. Inicjatywa ma przypomnieć kierowcom o konieczności poprawnego ustawienia samochodowych reflektorów. Bezpłatnie będzie można tę kwestię sprawdzić w wytypowanych punktach, a wszystko - z myślą o poprawie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 6. Szukamy świadków śmiertelnego wypadku

  Monieccy policjanci szukają świadków śmiertelnego wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 670, w rejonie miejscowości Dolistowo Stare. W wyniku tego zdarzenia zginęła 49- letnia kobieta i 52-letni mężczyzna.

Praca w Policji