KPP Mońki

Ważna informacja

Aktualności

Blok KWP

Polecamy

 1. POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ - ZABEZPIECZ SWÓJ ROWER!

  Monieccy policjanci minionej doby na ternie miasta Mońki, odnotowali kradzież roweru, który stał niezabezpieczony na jednej z klatek schodowych. Mundurowi apelują do wszystkich użytkowników jednośladów o zabezpieczanie swojego mienia.

 2. Uwaga! Oszuści włamują się na konta

  Policjanci ostrzegają przed oszustwami, którzy kradną pieniądza za pomocą systemu BLIK. Przestępcy włamują się na konta profili na Facebooku, wybierają osobę z grona znajomych i wysyłają do niej wiadomości prosząc o pożyczkę pieniędzy poprzez przesłanie kodu BLIK.

 3. Bądź rozsądny nad wodą

  Policjanci przypominają o zachowaniu rozwagi podczas wypoczynku nad wodą. Brawura, przecenianie swoich możliwości, alkohol – mogą doprowadzić do tragedii. Dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo.

 4. Zabawa to też edukacja... czyli o bezpieczeństwie podczas wakacji

  Wakacje 2020 są inne niż zwykle. Mając na uwadze, że pandemia nie minęła oraz obowiązujące obostrzenia monieccy policjanci przygotowali dzieciom profilaktyczną książeczkę z kolorowankami i zadaniami, które wakacje spędzają w domach. Poprzez zabawę chcą utrwalić wśród najmłodszych zasady bezpiecznych wakacji.

 5. Uwaga nad wodą!

  Brawura i przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli, a także brak należytej opieki nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Policjanci apelują o rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą.

 6. "Transport- Bezpieczny- Trzeźwy"

  Monieccy policjanci, dbając o bezpieczeństwo podróżnych, zwracali wczoraj szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, ale też na prędkość, z jaką poruszają się pojazdy, ich stan techniczny i przewożone ładunki. Reagowali także na wszystkie inne wykroczenia drogowe popełnione.

Kontrola autobusów
Wirtualny bieg
Cyberświadomi, cyberbezpieczni
Uwaga na oszustów!
Ochrona prawna zwierząt
Komunikacja z osobami głuchoniemymi
Konkurs "100 lat policji"
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
telefon dla turystów
bezpieczny bo widoczny
bezpieczna woda
niebieska linia
nigdy nie jeżdżę po alkoholu
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
Cyfrowy Urząd Administracji Rządowej
Stop przemocy
utraciłeś dokumenty
Stop agresji drogowej
Ludzie to nie towar
Policjant, który mi pomógl
Reporter podlaskiej policji
Dopalacze
Ja pamiętam a Ty
Kieruj się rozsądkiem
Kręci mnie bezpieczeństwo
Znęcanie się nad zwierzętami
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
poMOC, a nie przeMOC!

Ruch drogowy

 1. "Transport- Bezpieczny- Trzeźwy"

  Monieccy policjanci, dbając o bezpieczeństwo podróżnych, zwracali wczoraj szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, ale też na prędkość, z jaką poruszają się pojazdy, ich stan techniczny i przewożone ładunki. Reagowali także na wszystkie inne wykroczenia drogowe popełnione.

 2. PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ O 65 KM/H – STRACIŁ PRAWO JAZDY

  Monieccy policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 3. PODSUMOWANIE WEEKENDU NA DROGACH POWIATU MONIECKIEGO

  W miniony weekend policjanci z monieckiej „drogówki” wyeliminowali z ruchu drogowego czterech nieodpowiedzialnych kierowców. Trzech z nich wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu, czwarty przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

 4. KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ - BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS WAKACJI

  Wkrótce rozpoczynają się wakacje. Okres letni, to także czas wypoczynku, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Aby urlop był udany, warto zadbać o bezpieczeństwo własne oraz naszych bliskich. Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających. W tym roku, podczas codziennych patroli funkcjonariusze będą również reagować wobec osób, które korzystając z czasu wolnego nie przestrzegają obostrzeń związanych z COVID-19. Pamiętajmy, aby przestrzegać zaleceń stróżów prawa i kierować się zawsze zdrowym rozsądkiem oraz ostrożnością.

 5. PIJANY KIEROWCA SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ

  Pijany kierowca opla spowodował kolizję. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 35-latkowi prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się sąd.

 6. POLICJA APELUJE O OSTROŻNĄ JAZDĘ. ŁADNA POGODA SPRZYJA KOLIZJOM

  Piękna pogoda i zwiększony ruch pojazdów sprzyjają zdarzeniom drogowym. Za nami bezwypadkowy ale za to kolizyjny weekend. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drogach, szczególnie w ciepłe i upalne dni, kiedy koncentracja kierowcy jest dużo mniejsza.