KPP Mońki

Ważna informacja

Aktualności

Blok KWP

Polecamy

 1. Bezpiecznie nad wodą…

  Podlascy policjanci spotkali z dziećmi i młodzieżą oraz dorosłymi wypoczywającymi na plaży w Goniądzu. Wszystko po to, by porozmawiać o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w czasie wakacji i zwrócić uwagę na zagrożenia, jakie są charakterystyczne dla tego okresu.

 2. Niemowlę zatrząśnięte w aucie

  O nieszczęśliwym zbiegu okoliczności może mówić matka 6-miesięcznego dziecka, która zatrzasnęła niemowlę wraz z kluczykami w samochodzie. Policjanci monieckiej „patrolówki” wybili szybę w fordzie i wydostali chłopca. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych dziecko bezpiecznie trafiło pod opiekę mamy.

 3. Wspólne działania policjantów z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej

  Monieccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili wczoraj działania SENT, ukierunkowane na przewóz tak zwanych „towarów wrażliwych”.

 4. KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO… NAD WODĄ

  W ciągu kilku ostatnich dni pogoda nas rozpieściła. Upały spowodowały, że coraz więcej osób wypoczywa nad wodą. O ich bezpieczeństwo dbają policjanci z patroli wodnych, którzy właśnie rozpoczęli regularne służby na wodzie.

 5. ŻYCZENIA OD KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI Z OKAZJI ŚWIĘTA POLICJI

  Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk dziękuje wszystkim Funkcjonariuszkom, Funkcjonariuszom, Pracownikom Policji, Policyjnym Emerytom i Rencistom, Przedstawicielom Związków Zawodowych oraz Stowarzyszeń i Fundacji za ich codzienną służbę i pracę oraz nieustającą gotowość do działania. Przypomina o szczególnym jubileuszu – 95. rocznicy utworzenia Policji Kobiecej i kieruje słowa uznania do wszystkich funkcjonariuszek i pracownic cywilnych.

 6. KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI W BIAŁYMSTOKU INSPEKTOR ROBERT SZEWC - GENERAŁEM

  Podczas obchodów Święta Policji w Warszawie Prezydent Andrzej Duda wręczył akty mianowania na stopnie generalskie sześciu oficerom Policji. Wśród awansowanych jest Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Robert Szewc.

Kontrola autobusów
Wirtualny bieg
Cyberświadomi, cyberbezpieczni
Uwaga na oszustów!
Ochrona prawna zwierząt
Komunikacja z osobami głuchoniemymi
Konkurs "100 lat policji"
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
telefon dla turystów
bezpieczny bo widoczny
bezpieczna woda
niebieska linia
nigdy nie jeżdżę po alkoholu
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
Cyfrowy Urząd Administracji Rządowej
Stop przemocy
utraciłeś dokumenty
Stop agresji drogowej
Ludzie to nie towar
Policjant, który mi pomógl
Reporter podlaskiej policji
Dopalacze
Ja pamiętam a Ty
Kieruj się rozsądkiem
Kręci mnie bezpieczeństwo
Znęcanie się nad zwierzętami
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
poMOC, a nie przeMOC!

Ruch drogowy

 1. "Transport- Bezpieczny- Trzeźwy"

  Monieccy policjanci, dbając o bezpieczeństwo podróżnych, zwracali wczoraj szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, ale też na prędkość, z jaką poruszają się pojazdy, ich stan techniczny i przewożone ładunki. Reagowali także na wszystkie inne wykroczenia drogowe popełnione.

 2. PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ O 65 KM/H – STRACIŁ PRAWO JAZDY

  Monieccy policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 3. PODSUMOWANIE WEEKENDU NA DROGACH POWIATU MONIECKIEGO

  W miniony weekend policjanci z monieckiej „drogówki” wyeliminowali z ruchu drogowego czterech nieodpowiedzialnych kierowców. Trzech z nich wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu, czwarty przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

 4. KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ - BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS WAKACJI

  Wkrótce rozpoczynają się wakacje. Okres letni, to także czas wypoczynku, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Aby urlop był udany, warto zadbać o bezpieczeństwo własne oraz naszych bliskich. Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających. W tym roku, podczas codziennych patroli funkcjonariusze będą również reagować wobec osób, które korzystając z czasu wolnego nie przestrzegają obostrzeń związanych z COVID-19. Pamiętajmy, aby przestrzegać zaleceń stróżów prawa i kierować się zawsze zdrowym rozsądkiem oraz ostrożnością.

 5. PIJANY KIEROWCA SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ

  Pijany kierowca opla spowodował kolizję. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 35-latkowi prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się sąd.

 6. POLICJA APELUJE O OSTROŻNĄ JAZDĘ. ŁADNA POGODA SPRZYJA KOLIZJOM

  Piękna pogoda i zwiększony ruch pojazdów sprzyjają zdarzeniom drogowym. Za nami bezwypadkowy ale za to kolizyjny weekend. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drogach, szczególnie w ciepłe i upalne dni, kiedy koncentracja kierowcy jest dużo mniejsza.