KPP Mońki

Aktualności

Blok KWP

Polecamy

 1. NARKOTYKI NA INTERWENCJI DOMOWEJ

  Monieccy policjanci w trakcie interwencji domowej ujawnili 0,5 grama amfetaminy. Środki odurzające zostały zabezpieczone, a 28 – latek został zatrzymany. Teraz mężczyzna za znęcanie się nad osobą najbliższą oraz posiadanie narkotyków odpowie przed sądem.

 2. PRÓBY OSZUSTW METODĄ „NA PROKURATURA”

  W ostatnim czasie w mediach dużo się słyszy o aktywności oszustów, którzy podszywając się za stróży prawa próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób. W miniony wtorek monieccy policjanci otrzymali informację od mieszkanek gminy Jaświły o takich próbach. Tym razem oszuści podszywali się za prokuratora. Kobiety wykazały się jednak czujnością i nie dały się oszukać.

 3. "POMOC, A NIE PRZEMOC" - SPOTKANIE POLICJANTÓW Z PIELĘGNIARKAMI

  Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mońkach przeprowadzili szkolenie dla pielęgniarek w ramach programu profilaktycznego „poMOC, a nie przeMOC”. Celem działania jest zapobieganie przemocy stosowanej wobec osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych, poprzez podniesienie świadomości służb medycznych w zakresie występowania tego problemu.

 4. Ukradł perfumy i próbował je sprzedać pracownicom sklepu

  Monieccy mundurowi zatrzymali mężczyznę, który ukradł perfumy z jednego ze sklepów w Mońkach, a następnie oferował ich sprzedaż w „promocyjnej cenie”. Mundurowi ustalili, że nie była to jedyna kradzież tego dnia. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.

 5. "Dzień dziecka - na wesoło i sportowo"

  Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w dniu 31 maja 2019 roku w godzinach 10:00 - 13:00 na terenie Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku (ul. 42 Pułki Piechoty 44), Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku organizuje Obchody Dnia Dziecka. Zachęcamy do udziału w powyższej inicjatywie.

 6. Próbował okraść dom, którego właścicielem okazał się policjant

  Takiego obrotu sprawy na pewno nie spodziewał się 38–latek, który działał metodą na tzw. śpiocha. Ku zdziwieniu mężczyzny wpadł on w ręce właściciela domu, którym okazał się policjant Centralnego Biura Śledczego Policji. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Ruch drogowy

 1. PODSUMOWANIE MAJOWEGO WEEKENDU

  Policjanci ruchu drogowego zakończyli pięciodniową akcję „Bezpieczny Majowy Weekend”. Na drogach powiatu monieckiego doszło do trzech kolizji i dwóch wypadków drogowych, policjanci zatrzymali także jedną osobę, która wsiadła za kierownicę mając 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 2. DŁUGI MAJOWY WEEKEND PRZED NAMI – MONIECCY POLICJANCI JUŻ CZUWAJĄ NA BEZPIECZEŃSTWEM

  Przed nami długi majowy weekend. Monieccy mundurowi apelują – wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

 3. „Bezpieczny przejazd” – wspólne działania monieckiej drogówki z SOK i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

  Na terenie miasta oraz powiatu monieckiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z komendy powiatowej wraz z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei oraz pracownikami PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny przejazd”. Kampania ma na celu eliminowanie negatywnych zachowań u pieszych oraz kierujących podczas korzystania ze strzeżonych oraz niestrzeżonych przejazdów kolejowych, a także z tzw. „dzikich przejść”. Organizatorzy mają nadzieję, że tego typu akcje zwiększą bezpieczeństwo w rejonie przejazdów.

 4. KOLEJNI PIRACI DROGOWI UJAWNIENI W ZWIĄZKU ZE ZGŁOSZENIEM NA KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa i przynosi zamierzone efekty. Tym razem policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w ramach weryfikacji zgłoszeń na mapie zagrożeń ujawnili dwie kobiety, które znacznie przekroczyły dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

 5. SEZON MOTOCYKLOWY I ROWEROWY OTWARTY. KIEROWCO PATRZ W LUSTERKA

  Właśnie rozpoczął się okres, kiedy na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. W odróżnieniu od kierowców samochodów, rowerzyści, motorowerzyści i motocykliści nie są chronieni karoserią, poduszkami powietrznymi czy pasami. Widząc kierowcę jednośladu, myślmy o nim jako o człowieku, a nie o pojeździe. Apelujemy, aby w tym czasie kierowcy samochodów zachowali szczególną ostrożność.

 6. Moniecka policja apeluje – zachowaj ostrożność na drodze oraz przestrzegaj przepisy ruchu drogowego

  Rozpoczęła się wiosna, a w raz z nią lepsza pogoda. Pamiętajmy, że warunki atmosferyczne mają decydujący wpływ na liczbę wypadków drogowych. Im lepsza pogoda, tym kierujący odczuwają większy komfort jazdy, a więc pozwalają sobie rozwijać większe prędkości, a te podnoszą liczbę wypadków. Najwięcej zdarzeń przypada na okres wiosenno - wakacyjny. To właśnie w tym czasie najczęściej podróżujemy, a pogoda sprzyja zwiększonej prędkości i mniejszej ostrożności. Już w miniony weekend monieccy policjanci odnotowali na terenie powiatu monieckiego trzy kolizje drogowe. Ponadto jeden z kierowców stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 63 km/h.