KPP Mońki

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważna informacja

Aktualności

Blok KWP

Polecamy

 1. NIETRZEŹWY KIEROWCA W RĘKACH POLICJANTÓW

  Policjanci monieckiej "drogówki" zatrzymali do kontroli forda. Jak się okazało kierowca samochodu był nietrzeźwy. Dodatkowo, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zgodnie z Kodeksem karnym za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 2. JAK DBAĆ O PRZYRODĘ ? – 9 LEKCJA DZIECIĘCEJ SZKOŁY BEZPIECZEŃSTWA

  Dzisiaj w ramach akcji „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa” odbyła się 9 z 10 lekcji profilaktycznych. Tematem zajęć było: „Ochrona zwierząt i środowiska na przykładzie Biebrzańskiego Parku Narodowego”. Policyjna akcja skierowana jest do uczniów szkół podstawowych. Mając na uwadze pandemię lekcję zorganizowano w formie online.

 3. ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS! WSTĄP DO POLICJI

  Jeśli chcesz mieć stabilną i dającą satysfakcję pracę – wstąp w nasze szeregi! Policjant to trudny zawód, ale także wyjątkowe powołanie i szlachetna przygoda naznaczona poświęceniem i oddaniem drugiemu człowiekowi. Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, chcesz pomagać innym - ZOSTAŃ POLICJANTEM!

 4. W TROSCE O BABCIĘ I DZIADKA

  Babciu i Dziadku, podlascy policjanci życzą Wam bezpieczeństwa w każdym aspekcie życia i jeszcze więcej zdrowia. Z myślą o Was wnuczęta nagrały fraszki, które warto wysłuchać i wdrożyć w życie.

 5. DZIEŃ BABCI I DZIADKA Z POLICYJNĄ AKCJĄ - "WNUCZĘTA KOLORUJĄ, DZIADKOWIE PORADY STOSUJĄ"

  Z okazji dni Babci i Dziadka, moniecka profilaktyk stworzyła specjalne laurki, zawierające treści profilaktyczne. Zostały one przekazane dziś do przedszkoli, aby dzieci mogły wręczyć je swoim babciom i dziadkom. To dobry sposób na przekazanie seniorom cennych informacji na tematy związane z ich bezpieczeństwem.

 6. Monieccy policjanci stanęli na wysokości zadania

  Każdego dnia monieccy policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Sprawdzają także każdą informację o osobach, które narażone są na wychłodzenie organizmu. Tak było i w tym przypadku. Policjanci z "patrolówki" zorganizowali opał i napalili w piecu 81-latkowi. Mężczyzna był tak wzruszony, że nie mógł usnąć całą noc. Następnego dnia starszy sierżant Tomasz Magnuszewski podzielił się z seniorem opałem i zabrał go na zakupy.

Ruch drogowy

 1. NIETRZEŹWY KIEROWCA W RĘKACH POLICJANTÓW

  Policjanci monieckiej "drogówki" zatrzymali do kontroli forda. Jak się okazało kierowca samochodu był nietrzeźwy. Dodatkowo, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zgodnie z Kodeksem karnym za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 2. NIETRZEŹWY KIEROWAŁ MIMO ZAKAZU, BYŁ POSZUKIWANY I MIAŁ PRZY SOBIE NARKOTYKI

  Policjanci monieckiej „drogówki” zatrzymali poszukiwanego 36 – letniego mieszkańca powiatu białostockiego. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie, kierował pomimo aktualnego zakazu, a także posiadał przy sobie narkotyki. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 3. NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI!

  Zima to najtrudniejszy okres dla osób samotnych, bezdomnych, czy też nieporadnych życiowo. Szczególnie teraz, przed zbliżającą się do nas falą mrozów monieccy policjanci sprawdzają miejsca pobytu osób zagrożonych wychłodzeniem. Apelujemy o zwrócenie uwagi również na osoby samotne i nieporadne życiowo znajdujące się w naszym najbliższym otoczeniu. Reagujmy! Jeden telefon pod numer 112 może uratować czyjeś życie.

 4. PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ, STRACIŁ PRAWO JAZDY

  Policjanci z monieckiej „drogówki” wyeliminowali z ruchu drogowego nieodpowiedzialnego kierowcę skody. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 56 km/h. Kierujący stracił prawo jazdy.

 5. MONIECCY POLICJANCI DBALI O BEZPIECZNE POWROTY

  Policjanci monieckiej ,,drogówki” przeprowadzili działania „Bezpieczna droga”. Głównym celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, podczas powrotów do domu.

 6. NOŚ ODBLASKI

  Słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i wcześnie zapadającym zmrokiem, powoduje że piesi na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego też, korzystanie z drogi, gdy panują na niej trudne warunki, wymaga zwiększenia uwagi zarówno przez pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.