KPP Mońki

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważna informacja

Aktualności

Blok KWP

Polecamy

 1. ZABEZPIECZ OGRÓDEK DZIAŁKOWY NA ZIMĘ

  Sezon odwiedzin na terenie ogródków działkowych dobiega końca. Zadbajmy o to, żeby pod naszą nieobecność nasze mienie nie stało się łupem złodziei.

 2. NOŚ ODBLASKI, BĄDŹ BEZPIECZNY

  Przypominamy: Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Pamiętajmy, że widoczność pieszych w miesiącach jesienno - zimowych staje się jednym z ważniejszych czynników mających wpływ na ich bezpieczeństwo.

 3. Słoiki z marihuaną ukrył w szafie z ubraniami

  Policjanci zatrzymali podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mundurowi w mieszkaniu mężczyzny znaleźli ponad 56 gramów marihuany. Okazało się, że 23 latek uprawiał również rośliny konopi. Za te przestępstwa usłyszał już zarzuty, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 4. 17 LAT W MUNDURZE...

  Podinspektor Mariusz Markowski od 17 lat służy w garnizonie podlaskim. Aktualnie jest Naczelnikiem Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mońkach. W kilku słowach opowiada o tym, jak minęły te lata.

 5. POSIADAŁ W MIESZKANIU NARKOTYKI - ZOSTAŁ ZATRZYMANY

  Monieccy kryminalni zatrzymali 29 latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. W mieszkaniu mężczyzny policjanci zabezpieczyli blisko 30 gramów środków odurzających, w tym mefedron, amfetaminę i marihuanę. Podejrzany usłyszał już zarzut. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 6. PRZYPOMINAMY! W CAŁYM KRAJU MAMY OBOWIĄZEK ZAKRYWANIA NOSA I UST

  Od soboty, 10 października br., w całym kraju mamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej: w sklepie, autobusie, ale także na wolnym powietrzu. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie czy też dokument, który potwierdza niepełnosprawność. Obostrzenia zostały rozszerzone na cały kraj.

Ruch drogowy

 1. NOŚ ODBLASKI, BĄDŹ BEZPIECZNY

  Przypominamy: Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Pamiętajmy, że widoczność pieszych w miesiącach jesienno - zimowych staje się jednym z ważniejszych czynników mających wpływ na ich bezpieczeństwo.

 2. Policjant zatrzymał pijanego 16 latka

  Nietrzeźwego 16 latka, który przewrócił się na motorowerze tuż przed ciężarówką, zatrzymał będący po służbie, policjant z Centralnego Biura Śledczego Policji. Dzięki natychmiastowej reakcji kierowcy ciężarówki, który zjechał na przeciwległy pas ruchu, najprawdopodobniej nie doszło do tragedii. Nastolatek ostatecznie został przekazany matce, a o jego losach zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

 3. NIEODPOWIEDZIALNI KIEROWCY WYELIMINOWANI Z RUCHU

  Monieccy policjanci wyeliminowali wczoraj z ruchu drogowego 3 nieodpowiedzialnych kierowców. Dwóch przekroczyło dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Trzeci odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

 4. ZA SZYBKO W OBSZARZE ZABUDOWANYM

  Policjanci z monieckiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy 50-latce. Kobieta przekroczyła dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 kilometry na godzinę. Miejsce kontroli drogowej wskazywane było przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 5. BEZPIECZNY PIESZY

  Pośpiech, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie bez zastanowienia na przejście dla pieszych, przechodzenie przy czerwonym świetle lub w miejscach niedozwolonych – są to zachowania, które mogą doprowadzić i bardzo często doprowadzają do potracenia pieszego. Należy pamiętać, że w konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze jest na straconej pozycji, stąd też przyjęto nazywać pieszych niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego.

 6. „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY 2020”

  Monieccy policjanci przeprowadzili dzisiaj ostatnie spotkania z dziećmi klas 0-3 w ramach działań Bezpieczna droga do szkoły 2020. Mundurowi przeprowadzili ponad 50 spotkań z 1000 przedszkolaków i uczniów klas 0-3 szkół podstawowych z powiatu monieckiego. W czasie spotkań przypominali o podstawowych zasadach ruchu drogowego i konieczności noszenia odblasków.