KPP Mońki

Aktualności

Blok KWP

Polecamy

 1. NIETRZEŹWY NASTOLATEK URATOWANY PRZED WYCHŁODZENIEM

  W minioną sobotę monieccy policjanci uratowali nastolatka, który miał trudności z odnalezieniem drogi do domu. Nietrzeźwy chłopak stracił orientację w terenie i idąc polami szukał drogi do domu. Funkcjonariusze idąc po jego śladach na śniegu i patrolując okolice odnaleźli zmarzniętego zaginionego. Gdyby nie czujność rodziny i szybka reakcja policjantów, eksperymenty z alkoholem mogłyby zakończyć się tragicznie. Teraz nieletni za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed Sądem Rodzinnym, a policjanci wyjaśnią, skąd 17 – latek miał alkohol.

 2. NIK POZYTYWNIE O REALIZACJI PROGRAMU MODERNIZACJI SŁUŻB MUNDUROWYCH

  Zakończyła się kontrola NIK w Policji. Inspektorzy sprawdzili realizację Programu Modernizacji Służb Mundurowych w okresie 2017-2018. Zakupy, inwestycje, modernizacje, przetargi zostały przeprowadzone prawidłowo. NIK wysoko oceniła nadzór Komendanta Głównego Policji nad realizacją Programu.

 3. Bezpieczna babcia i dziadek – warsztaty z najmłodszymi uczniami ze szkoły w Kalinówce Kościelnej

  Zbliża się Święto Babci i Dziadka. Z tego też powodu policjanci i pracownicy z komendy w Mońkach odwiedzili uczniów i przedszkolaków z Zespołu Szkół w Kalinówce Kościelnej. Chcąc zadbać o bezpieczeństwo seniorów, przy tworzeniu „odblaskowych laurek” rozmawiali z dziećmi dzieci o zagrożeniach z jakimi mogą zetknąć się ich dziadkowie.

 4. MONIECCY DZIELNICOWI W TROSCE O OSOBY NARAŻONE NA WYCHŁODZENIE – WSPÓLNE DZIAŁANIA Z PRACOWNIKAMI MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ I STRAŻĄ POŻARNĄ

  Trwa bardzo trudny okres dla osób samotnych, bezdomnych. Każdego roku odnotowuje się przypadki zgonów tych osób, których przyczyną jest ujemna temperatura powietrza, a w konsekwencji nadmierne wychłodzenie organizmu. W trosce o osoby mieszkające samotnie monieccy dzielnicowi wspólnie ze strażakami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach oraz pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mońkach w miniony poniedziałek kontrolowali miejsca przebywania osób starszych i samotnych. Funkcjonariusze sprawdzali, czy nie potrzebują oni pomocy.

 5. UWAGA ŚLISKO NA DROGACH ! ZACHOWAJMY ROZWAGĘ I OSTROŻNOŚĆ

  Zima to trudny czas zwłaszcza dla kierowców, należy więc zmienić swój styl jazdy i pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych podróży. Moniecka policja apeluje o ostrożność. W ten weekend doszło już do 3 zdarzeń drogowych na terenie naszego powiatu.

 6. DEBATA SPOŁECZNA – „BEZPIECZNY KNYSZYN”

  W miniony piątek w Urzędzie Miejskim w Knyszynie odbyła się debata społeczna pn. „Bezpieczny Knyszyn” podsumowująca działalność Posterunku Policji w Knyszynie reaktywowanego dwa lata temu.

Ruch drogowy

 1. „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu” i „Bezpieczny PAS(ażer)”.

  Wczoraj moniecka „drogówka” włączyła się do ogólnopolskich działań profilaktyczno-informacyjnych pod nazwą „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu” oraz „Bezpieczny PAS(ażer)”, które potrwają do 24 lutego. Działania są ściśle powiązane z policyjną akcją „Bezpieczne Ferie 2019”.

 2. UWAGA ŚLISKO NA DROGACH ! ZACHOWAJMY ROZWAGĘ I OSTROŻNOŚĆ

  Zima to trudny czas zwłaszcza dla kierowców, należy więc zmienić swój styl jazdy i pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych podróży. Moniecka policja apeluje o ostrożność. W ten weekend doszło już do 3 zdarzeń drogowych na terenie naszego powiatu.

 3. ,,ODBLASKOWY EKSPERYMENT”

  Ciemna okolica, niewidoczna grupka młodzieży. Tak wygląda niebezpieczna sytuacja. Jak być bezpiecznym na drodze po zmierzchu? O tym mówili policjanci z Moniek drużynie skautów z Białegostoku wykorzystując „Odblaskowy eksperyment”.

 4. DZIELNICOWY O BEZPIECZEŃSTWIE ZIMĄ

  O bezpieczeństwie zimą, na drodze i konieczności noszenia odblasków mówił dzielnicowy gminy Mońki w miniony czwartek podczas spotkania z dziećmi z gminy Mońki. Dbając o ich bezpieczeństwo rozdawał odblaski.

 5. MONIECCY POLICJANCI O BEZPIECZNYM WYPOCZYNKU ZIMĄ I ODBLASKACH

  W związku ze zbliżającą się przerwą świąteczną w miniony poniedziałek i wtorek monieccy policjanci ramach działań „Bezpieczne Ferie 2019” spotkali się z uczniami z Downar i Laskowca, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w okresie zimowym. Przypominali nie tylko o zasadach bezpieczeństwa na drodze i konieczności noszenia odblasków, ale również o bezpieczeństwie zwierząt i reagowanie na ich krzywdę. Z tego też powodu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Downarach przygotowały prace plastyczne na gminny konkurs organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Mońkach pn. „Mój bezpieczny pies”.

 6. ZATRZYMANY PIRAT DROGOWY W ZWIĄZKU ZE ZGŁOSZENIEM NA KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

  Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mońkach w miniony piątek ujawnili pirata drogowego, który przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h. Knyszyn, ulica Obozowa, to jedno z tych miejsc, gdzie często dochodzi do zdarzeń drogowych i które lokalni mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako zagrożenie. Jak widać aplikacja działa i przynosi zamierzone efekty.