KPP Mońki

Aktualności

Blok KWP

Polecamy

 1. Monieccy policjanci prezentują „Krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa” oraz przypominają bezpieczeństwie seniorów

  We środę dzielnicowy gminy Jaświły wraz z funkcjonariuszem od profilaktyki społecznej odwiedzili podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Mocieszach. W ramach działań „Bezpieczny Senior” przypominali o bezpieczeństwie oraz prezentowali założenia „Krajowej mapy zagrożeń” i programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

 2. Konkurs „Policjanci w służbie historii”

  Komenda Główna Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają uczniów policyjnych klas mundurowych do udziału w konkursie „Policjanci w służbie historii”. Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczypospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę państwa polskiego.

 3. Policjanci zatrzymali w bezpośrednim pościgu kierowcę bmw

  Monieccy policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali mężczyznę, który uciekał bmw wielokrotnie łamiąc przepisy ruchu drogowego i powodując wypadek. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że jechał w kierunku polsko-litewskiego przejścia granicznego, aby za granicą sprzedać skradzione auto. Kierowca usłyszał już zarzuty i decyzją sądu dwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

 4. Uwaga rodzice i kadra pedagogiczna – nowa propozycja o charakterze profilaktycznym dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym skierowana do sześciolatków

  Konkurs na najlepsze hasła do spotu radiowego „5 powodów dla których mój Tata/moja Mama musi zapinać pasy bezpieczeństwa w samochodzie” – to nowa propozycja ze strony funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Białymstoku oraz pracowników Nadleśnictwo Czarna Białostocka skierowana do dzieci uczęszczających do przedszkoli z terenu województwa podlaskiego – do grupy tzw. „sześciolatków”. Przedsięwzięcie rozpoczyna się 27 marca 2017 roku i potrwa do 27 kwietnia bieżącego roku. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

 5. List Ministra Mariusza Błaszczaka do policjantów

  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak o usprawnieniu, rozwoju i inwestycjach w Policji oraz systemie motywacyjnym.

 6. Podsumowanie wyniów pracy monieckiej Policji za 2016 rok

  W miniony czwartek w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, odbyła się roczna odprawa, która podsumowała wyniki pracy monieckiej Policji za rok 2016. Wśród zaproszonych gości obecni byli między innymi przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, władz samorządowych powiatu monieckiego, Straży Pożarnej oraz BPN.

Ruch drogowy

 1. Noś odblaski – bądź widoczny na drodze

  Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Apelujemy do pieszych, aby dbali o swoje bezpieczeństwo.

 2. Działania monieckiej drogówki - „Pasy”

  Policjanci z monieckiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą "Pasy". W czasie działań sprawdzali egzekwowanie nakazu używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz prawidłowość przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych. Mundurowi skontrolowali blisko 62 pojazdy.

 3. Bezpieczny pieszy

  W miniona środę monieccy policjanci prowadzili na terenie powiatu działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ta grupa użytkowników dróg, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów jest najbardziej narażona na niebezpieczeństwo w wyniku zdarzeń drogowych.

 4. Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego

  Monieccy policjanci na terenie powiatu czuwają nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Szczególną uwagę zwracają na pieszych i innych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 5. Bezpieczny - bo widoczny

  Elementy odblaskowe są niezbędne dla bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i innych użytkowników ruchu drogowego, dlatego w ramach działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” monieccy mundurowi rozdają odblaski.

 6. Działania „Dyskoteka” – monieccy policjanci realizują zadania w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przypominają o noszeniu odblasków

  Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym monieccy policjanci przeprowadzili działania pn. „Dyskoteka” zmierzające do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego, w związku z zagrożeniami naniesionymi na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w rejonie dyskoteki „Fantazja” w Jaświłach. Działania były też dobrą okazją do przypomnienia jak ważnym dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest noszenie odblasków, szczególnie w okresie jesienno – zimowym.