Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste rozpoczęcie ferii zimowych – policjanci przypomnieli o odblaskach i bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one bezpiecznie, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego dzisiaj dzielnicowy miasta Mońki wspólnie z funkcjonariuszem ds. nieletnich Komendy Policji w Mońkach wzięli udział w uroczystej inauguracji Bezpiecznych Ferii Zimowych 2017.

Dzielnicowy miasta Mońki oraz funkcjonariusz ds. nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Mońkach uczestniczyli dzisiaj w otwarciu Ferii Zimowych w Monieckim Ośrodku Kultury w Mońkach. Podczas spotkania z dziećmi policjanci przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych oraz w ruchu drogowym, jak i spędzania wolnego czasu w miejscu zamieszkania. Szczególną uwagę poświęcili zachowaniu w okolicach zamarzniętych zbiorników wodnych oraz zabawom na śniegu i podczas kuligów. Przypomnieli jak ważne dla bezpieczeństwa na drodze jest noszenie odblasków. Mundurowi zorganizowali dzieciakom także tematyczny konkurs – rozwiązanie krzyżówki dotyczącej bezpieczeństwa podczas ferii na czas. Trzy pierwsze osoby, które najszybciej rozwiązały krzyżówkę otrzymały atrakcyjne nagrody w postaci pluszowego misia z  odblaskiem. Wszystkie dzieci otrzymały gadżety profilaktyczne w postaci odblasków, planów lekcji i zakładek do książek z wizerunkiem maskotki monieckiej Policji – Lwem Leomońkiem.

Kolejne spotkanie policjantów i strażaków z dziećmi już w najbliższy piątek, gdzie można będzie wygrać atrakcyjne nagrody oraz obejrzeć pokaz ratowania człowieka tonącego w przeręblu. Wszystko po to, aby wypoczynek zimą był bezpieczny, a duzi i mali wspominali go długo.