Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Monieccy policjanci prezentują „Krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa” oraz przypominają bezpieczeństwie seniorów

Data publikacji 24.03.2017

We środę dzielnicowy gminy Jaświły wraz z funkcjonariuszem od profilaktyki społecznej odwiedzili podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Mocieszach. W ramach działań „Bezpieczny Senior” przypominali o bezpieczeństwie oraz prezentowali założenia „Krajowej mapy zagrożeń” i programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Bezpieczeństwo i edukacja seniorów są bardzo ważnym elementem profilaktyki policyjnej. Jak ustrzec się przed oszustami? Jak rozpoznać „fałszywego wnuczka” czy „fałszywego policjanta”? Jakie są metody działania sprawców przestępstw dokonywanych na osobach starszych? Na te i inne pytania dotyczące bezpieczeństwa osób starszych odpowiadali monieccy policjanci, podczas spotkania z podopiecznymi z Domu Pomocy Społecznej w Mocieszkach. Podczas spotkania z seniorami monieccy policjanci prezentowali także założenia „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” i programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Omówili zasady i sposób funkcjonowania aplikacji, dzięki której każdy mieszkaniec może wprowadzić na mapę rodzaj zagrożenia występującego w jego miejscu zamieszkania. W trakcie rozmów mundurowy zachęcał do aktywnego korzystania z „Mapy” oraz do propagowania tej aplikacji w podległych placówkach. W trakcie spotkań funkcjonariusz wskazywał również możliwość łatwego i szybkiego kontaktu z dzielnicowym.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wszystkich uczestników, którzy chętnie zadawali liczne pytania dotyczące powyższej tematyki oraz wymieniali się własnymi doświadczeniami życiowymi.

Praca w Policji