Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z kadrą pedagogiczną o „Cyberzagrożeniach” i Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 29.03.2017

Monieccy policjanci spotkali się z kadrą pedagogiczną i rodzicami z Zespołu Szkół w Goniądzu oraz Rodzinnego Domu Dziecka w Knyszynie, aby porozmawiać o bezpiecznym korzystaniu z Internetu przez dzieci i młodzież. Tego typu spotkania mają na celu informowanie nauczycieli i rodziców o zagrożeniach czyhających w Internecie oraz propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów znajdujących się sieci.

We wtorek monieccy policjanci spotkali się z kadrą pedagogiczną i rodzicami z Zespołu Szkół w Goniądzu  oraz Rodzinnego Domu Dziecka w Knyszynie, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas korzystania z sieci przez dzieci i młodzież. W trakcie spotkań  zwrócono uwagę, że Internet to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale również zagrożenia, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój młodego człowieka. Wyjaśnione zostało, czym jest cyberprzemoc i kradzież danych, uczulono na niebezpieczne kontakty i szkodliwe treści. Adresaci spotkania dowiedzieli się między innymi jak unikać zagrożeń związanych z nieodpowiedzialnym korzystaniem z Internetu oraz jakie zachowania są w sieci zabronione. 

Powyższe spotkania były także dobrą okazją do przedstawienia założeń  „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” i programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Funkcjonariusze omówili zasady i sposób funkcjonowania aplikacji, dzięki której każdy mieszkaniec może wprowadzić na mapę rodzaj zagrożenia występującego w jego miejscu zamieszkania. W trakcie rozmów mundurowi zachęcali do aktywnego korzystania z „Mapy” oraz do propagowania tej aplikacji w podległych placówkach. W trakcie spotkań funkcjonariusze wskazywali również możliwość łatwego i szybkiego kontaktu z dzielnicowym.

Praca w Policji