Działania „Kręci mnie bezpieczeństwo” w Mońkach - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Kręci mnie bezpieczeństwo” w Mońkach

Data publikacji 24.04.2017

W ramach inauguracji akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji monieckiej komendy przeprowadzili działania profilaktyczne, które ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów.

W sobotę rozpoczęły się ogólnopolskie działania pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Przedsięwzięcie ukierunkowane jest na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów. W ramach działań monieccy policjanci przypominali rowerzystom najważniejsze zasady i przepisy dotyczące poruszania się jednośladem po drogach oraz  zwracali uwagę, że ich bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nich samych. Podczas sobotnich działań policjanci prowadzili także wzmożone kontrole kierujących jednośladami oraz sprawdzali stan techniczny rowerów, trzeźwość kierujących oraz obowiązkowe wyposażenie.  Mundurowi większą uwagę zwracali także na kierowców samochodów oraz pieszych, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego względem rowerzystów. Ponadto egzekwowali prawidłowe zachowanie na drodze od kierujących jednośladami względem kierowców samochodów. Podczas działań policjanci rozdawali elementy odblaskowe oraz przypominali najważniejsze zasady i przepisy dotyczące jednośladów oraz dlaczego warto zakładać kask i elementy odblaskowe.

W trakcie akcji wyjaśniano również zasady działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”.