Prewencyjne podsumowanie festiwalu „Rock na Bagnie” - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prewencyjne podsumowanie festiwalu „Rock na Bagnie”

Data publikacji 03.07.2017

W miniony weekend w Goniądzu odbywał się festiwal „Rock na Bagnie”. Był to czas wzmożonej pracy monieckich policjantów oraz dobra okazja do przypomnienia uczestnikom o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

W miniony weekend w Goniądzu odbywał się festiwal „Rock na Bagnie”. Był to czas wzmożonej pracy monieckich funkcjonariuszy, jak również wspierających ich w działaniach zabezpieczających, policjantów z OPP w Białymstoku oraz strażników z Biebrzańskiego Parku Narodowego. Na szczęście nie odnotowano poważniejszych zdarzeń. Funkcjonariusze nie dopuścili do zakłóceń ładu i porządku w rejonie trwającej imprezy. Zwiększona liczba policjantów pozytywnie wpłynęła na poziom bezpieczeństwa na terenie całego miasta i gminy Goniądz. Z uwagi na to, iż festiwal odbywał się w rejonie rzeki Biebrza, w trosce o bezpieczeństwo uczestników można było spotkać liczne patrole wodne składające się z policjantów i strażników BPN. Podczas pełnionych patroli funkcjonariusze przypominali uczestnikom o  zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą zgodnie z założeniami ogólopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”, objętej honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka oraz promowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W trakcie zabezpieczenia festiwalu policjanci wylegitymowali 119 osób. Interweniowali głównie wobec osób spożywających alkohol w miejscu objętym zakazem spożywania napojów alkoholowych, dopuszczających się zaśmiecania, nieobyczajnego wybryku oraz naruszających przepisy ruchu drogowego. Za powyższe wykroczenia 19 osób zostało ukaranych mandatami karnymi, a kolejnych 19 zostało pouczonych. W czasie zabezpieczenia festiwalu funkcjonariusze ujawnili 1 osobę, która prowadziła samochód znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Praca w Policji