Działania monieckiej drogówki - „Pasy” - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania monieckiej drogówki - „Pasy”

Data publikacji 18.09.2017

Policjanci z monieckiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą "Pasy". W czasie działań sprawdzali egzekwowanie nakazu używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz prawidłowość przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych. Mundurowi skontrolowali 28 pojazdów.

W niedzielę policjanci z Referatu Ruchu Drogowego przeprowadzili, na terenie powiatu monieckiego, działania pod nazwą "Pasy". W trakcie działań mundurowi skontrowali 28 pojazdów, podczas których nałożyli 9 mandatów karnych za przekroczenie prędkości, 2 mandaty za brak pasów bezpieczeństwa oraz 1 mandat za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ujawnili także 1 kierowcę, który zdecydował się na jazdę mając 3 promile alkoholu wydychanym powietrzu oraz 1 kierowcę nie posiadającego uprawnień do kierowania. Działając profilaktycznie, tego typu działania są prowadzone cyklicznie, aby poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym/.

Policjanci przypominają: Naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi. Przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami, to mandat w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych.