VIII Edycja Powiatowego Konkursu „Bądźmy Bezpieczni” - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

VIII Edycja Powiatowego Konkursu „Bądźmy Bezpieczni”

Data publikacji 22.09.2017

W ramach akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo… na rowerze” objętej honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka, monieccy mundurowi zorganizowali VIII Edycję Powiatowego konkursu „BĄDŹMY BEZPIECZNI”. Po zaciętej sportowej rywalizacji najlepszymi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jaświłach.

W ramach akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo… na rowerze” dzisiaj na sali Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach odbyła się  VIII Edycja Powiatowego Konkursu „Bądźmy Bezpieczni”. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Mońkach przy wsparciu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach i Nadleśnictwa Knyszyn. Konkurs jest adresowany do uczniów klas V i VI szkół podstawowych, a jego myślą przewodnią jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uroczystego otwarcia dokonali  Burmistrz Miasta i Gminy Mońki Zbigniew Karwowski, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mońkach nadkom. Krzysztof Sylwester Kuligowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach mł. bryg. Krzysztof, Stachurski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach Dariusz Jaworowski.  W szranki rywalizacji stanęli przedstawiciele 6 szkół podstawowych z terenu powiatu monieckiego. Każda trzyosobowa drużyna w zmaganiach o naprawdę cenne nagrody, miała za zadanie rozwiązanie testu wiedzy obejmującego zagadnienia z zakresu prewencji kryminalnej, ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej.  Następnie uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami i wiedzą praktyczną podczas konkurencji z zakresu ochrony środowiska oraz ratownictwa medycznego, a także sprawnością podczas konkurencji sportowej przygotowanej przez Straż Pożarną.

Po  przeprowadzeniu wszystkich konkurencji w zaciętej rywalizacji w konkursie zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jaświłach. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Goniądzu, natomiast trzecie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach. Zwycięzcy konkursu otrzymali rowery wraz z kaskami, torby podróżne, słuchawki, oraz piłki. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali równie atrakcyjne nagrody takie jak: łyżworolki, hulajnogi, powerbanki, piłki, gry planszowe, a także pamiątkowe dyplomy, które wręczał Komendant Powiatowy Policji w Mońkach, Starosta Moniecki, Komendant Powiatowej Państwowej straży Pożarnej w Mońkach, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Knyszyn. Dodatkowo w trakcie eliminacji można było obejrzeć pokaz tresury psa służbowego oraz zatrzymania sprawcy przestępstwa.

Konkurs była także dobrą okazją do wręczenia na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Mońkach przez Dyrektora WORD-u Michała Frejno urządzenia do badania stanu trzeźwości ALCOBLOW. Tuż przed ogłoszeniem wyników konkursu dzieci mogły obejrzeć sprzęt służbowy Policji i Straży Pożarnej

Była to dobra okazja do przypomnienia najmłodszym o konieczności noszenia odblasków. Mundurowi przypominali dzieciom o tym jak ważne dla bezpieczeństwa jest  bycie widocznym na drodze. Z tego też powodu wszyscy uczestnicy spotkania z rąk Starosty Monieckiego, Dyrektora WORD i Komendanta Powiatowego Policji w Mońkach otrzymali opaski odblaskowe.

Całe przedsięwzięcie udało się zorganizować dzięki pomocy Prezesa Banku Spółdzielczego w Mońkach, Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Mońkach, Urzędu Miejskiego w Goniądzu i Mońkach, Starostwa Powiatowego w Mońkach, Urzędu Gminy w Jaświłach, Jasionówce, Krypno i Trzciannem.

Praca w Policji