Pomóżmy osobom narażonym na wychłodzenie – nie bądźmy obojętni ! - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pomóżmy osobom narażonym na wychłodzenie – nie bądźmy obojętni !

Data publikacji 06.11.2017

Termometry wskazują coraz niższe temperatury. To początek wyjątkowo trudnego czasu dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Nie bądźmy obojętni, pamiętajmy, że nasza pomoc może uratować im życie. Korzystajmy również z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W związku z nadejściem okresu jesienno-zimowego, a co za tym idzie spadkiem temperatury i zimnymi nocami apelujemy do mieszkańców powiatu o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazywanie nam informacji o osobach bezdomnych, a także samotnych, które wymagają pomocy. Nasze służby patrolowe zareagują na każde wezwanie. Policja współpracuje z przedstawicielami pomocy społecznej, noclegowniami, Srażą Pożarną. Podczas wspólnych patroli kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Osoby zagrożone zamarznięciem odwożone są do domów, schronisk, noclegowni, ośrodków pomocy społecznej. W tym szczególnym czasie nawet drobne zaniechanie może doprowadzić do tragedii. Wypity alkohol sprawia, że odczuwanie zimna jest inne i osoby odurzone alkoholem pozostając zbyt długo na zewnątrz mogą narazić się na odmrożenia oraz wyziębienie organizmu.

Jeżeli sami Państwo nie jesteście w stanie pomóc takim osobom, poinformujcie służby.