Policjant po służbie uratował mężczyznę przed wychłodzeniem - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie uratował mężczyznę przed wychłodzeniem

Data publikacji 08.01.2018

Policjant z Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego z KPP w Mońkach, w czasie wolnym od służby, pomógł młodemu mężczyźnie, który szedł ulicą ubrany nieadekwatnie do panującej pory roku. Jak się okazało, 27-latek oddalił się ze szpitala. Mężczyzna, dzięki natychmiastowej reakcji oraz pomocy policjanta, bezpiecznie trafił do placówki zdrowotnej.

Policjant z Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, w czasie wolnym  od służby, przejeżdżając przez miejscowość Choroszcz, zauważył na ulicy młodego mężczyznę, którego ubiór był nieadekwatny do panującej pory roku. Policjant natychmiast zainteresował się sytuacją. Jak się okazało, mężczyzna oddalił się z palcówki służby zdrowia. Funkcjonariusz bezpiecznie odwiózł mężczyznę do szpitala, po tym jak upewnił się, że 27-latek nie potrzebuje pomocy medycznej.

Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji policjanta, mężczyzna został uratowany przed wychłodzeniem.

Policja przypomina! Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.