Uroczyste rozpoczęcie ferii zimowych - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste rozpoczęcie ferii zimowych

Data publikacji 19.01.2018

Nadeszła zima a razem z nią ferie zimowe oraz wypoczynek dzieci i młodzieży. Wzorem ubiegłych lat policjanci odwiedzają placówki szkolne i rozmawiają o bezpieczeństwie z najmłodszymi realizując program „Bezpieczne ferie”. Wczoraj odwiedzili Szkołę Podstawową nr 2 w Mońkach.

Już w najbliższy poniedziałek w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe. Dzieci spędzające wolny czas w miejscu zamieszkania, pozostawione często bez właściwej opieki dorosłych, narażone są na wiele niebezpieczeństw. Mając na uwadze ich dobro policjanci z KPP w Mońkach rozpoczęli realizację działań prewencyjnych „Bezpieczne ferie”.

Funkcjonariusze w trakcie wczorajszego spotkania przypomnieli dzieciom o tym gdzie bezpiecznie można bawić się na śniegu, jak bezpiecznie spędzać czas na zimowisku, w czasie wyjazdu ale również w domu. Udzielali porad najmłodszym, jak powinni spędzać wolny czas, aby uchronić się przed przykrymi doświadczeniami.

Mundurowi z zaciekawieniem obejrzeli specjalnie na tę okazję przygotowanym przedstawieniem przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2.