Dzień Babci i Dziadka – dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo seniorów - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Babci i Dziadka – dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo seniorów

Data publikacji 22.01.2018

Obchody Dnia Babci i Dziadka to doskonała okazja do odwiedzin seniorów, złożenia życzeń oraz przekazania cennych porad przestrzegających przed osobami, które bez żadnych skrupułów mogą odebrać im wszystkie oszczędności życiowe.

Dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo seniorów spotkali się się z  nimi w miniony piątek podczas obchodów Dnia Babci i Dziadka w Domu Kultury w Goniądzu. W czasie  prelekcji apelowali o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy przychodzą do mieszkań, bądź telefonują podając się  za członków rodziny lub znajomych.

Policjanci przypomnieli o metodach jakie stosują przestępcy wyłudzający pieniądze, którzy oszukują najczęściej osoby starsze, mieszkające samotnie, działając metodą  „na wnuczka”, „ pracownika opieki społecznej”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na oszustów, którzy coraz częściej podszywają się za osoby zaufania publicznego - prokuratorów, księży, policjantów. Omówili również założenia programu profilaktycznego „poMOC, a nie przeMOC” oraz przypomnieli jak ważne dla  bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest noszenie odblasków. Przypominali, aby w żadnym wypadku nie przekazywać pieniędzy obcym osobom oraz nie dokonywać przelewów bankowych!

Podczas spotkań dzielnicowi przypomnieli również zgromadzonym dzieciom o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas ferii, w czasie organizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania wolnego czasu w miejscu zamieszkania.