Edukacja poprzez zabawę - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Edukacja poprzez zabawę

Data publikacji 01.02.2018

O tym jak bezpiecznie i konstruktywnie spędzić ferie zimowe uczyli monieccy policjanci na półkoloniach w Mońkach i Krypnie. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczne zachowanie na drodze oraz pierwsza pomoc. Dzieciaki uczyły się jak udzielić pomocy mając przy sobie jedynie przedmioty codziennego użytku. Na koniec wszyscy otrzymali od mundurowych elementy odblaskowe.

Wczoraj monieccy policjanci spotkali się z dziećmi z gminy Krypno i Moniek, które spędzają ferie zimowe w miejscach zamieszkania. W czasie prelekcji mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku, radzili również jak unikać zagrożeń oraz reagować w przypadku niebezpiecznych sytuacji w rejonie zbiorników wodnych. Policjanci przypomnieli między innymi zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mówili o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych oraz uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy.

Policjanci chcąc, by każde dziecko zapamiętało jak najwięcej ze spotkania zaproponowali dzieciom symulację udzielania pierwszej pomocy w przypadku omdlenia, utraty oddechu i złamania nogi. Mundurowi wiedząc, że na co dzień nikt nie nosi się ze sobą apteczki, uczyli udzielać pierwszej pomocy używając jedynie swoich ubrań i otaczających  przedmiotów. Nauka oparta na zabawie wzbudziła wśród najmłodszych bardzo duże zainteresowanie. Dzieci chętnie brały udział w symulacjach przygotowanych przez policjantów, głośno omawiały zasady udzielania pierwszej pomocy oraz chwaliły się zdobytą wiedzą. Na pamiątkę tych spotkanń wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe.

Po spotkaniu z mundurowymi dzieci pamiętają, że najważniejsze jest BEZPIECZEŃSTWO.