Dzielnicowy uratował kobietę przed wychłodzeniem - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy uratował kobietę przed wychłodzeniem

Dzielnicowy z gminy Jaświły, podczas służby, zauważył siedzącą na poboczu kobietę. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji funkcjonariusza 33–latka została uratowana przed wychłodzeniem. Kobieta bezpiecznie trafiła do domu pod opiekę matki.

Dzielnicowy z gminy Jaświły, w minioną niedzielę, uratował przed wychłodzeniem kobietę. Funkcjonariusz jadąc radiowozem zauważył na poboczu siedzącą osobę. Z uwagi na to, że zapadał zmierzch, a na dworze panowała ujemna temperatura mundurowy natychmiast zatrzymał się, aby sprawdzić, co się stało. Okazało się, że 33–latka była pod wpływem alkoholu i nie była w stanie poruszać się o własnych siłach. Dzielnicowy natychmiast pomógł wstać kobiecie, a następnie odwiózł ją do domu i przekazał pod opiekę matki. Gdyby nie czujność i właściwa reakcja funkcjonariusza, życie 33–latki byłoby zagrożone.

Policja apeluje o reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie zimowym, mogą potrzebować naszej pomocy.

Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte oczywiście nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".