Spotkanie promujące zawód policjanta - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie promujące zawód policjanta

Data publikacji 22.02.2018

Jak zostać policjantem? Jakie są wymagania względem kandydatów? Na te i inne pytania odpowiadali monieccy policjanci na spotkaniu z rolnikami z gminy Jaświły. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jak wygląda droga do służby w policji oraz na czym polega praca policjanta.

W miniony poniedziałek w Gminnym Ośrodku Kultury w Jaświłach odbyło się spotkanie, którego celem była promocja zawodu policjanta. Pogadankę przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mońkach z Wydziału Prewencji oraz Dzielnicowy gm. Jaświły. Podczas spotkania szczegółowo została omówiona procedura kwalifikacyjna do Policji składająca się z kilku etapów m.in. testu wiedzy, testu sprawności fizycznej, badań psychologicznych czy badań lekarskich. Policjanci przybliżyli, jak wygląda praca w różnych wydziałach oraz zaprezentowali sprzęt jakim posługują się w trakcie codziennej służby.

Mundurowi odpowiadali na liczne pytania zadawane przez uczestników. Rozdano także ulotki dla kandydatów do służby zawierające kryteria, które musi spełnić każdy przyszły policjant.

Przypominamy, że wszelkie informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej można uzyskać na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Mońkach  oraz na stronie Komendy Głównej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.