38-latek uratowany przed wychłodzeniem - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

38-latek uratowany przed wychłodzeniem

Data publikacji 27.02.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach interweniowali wobec 38-latka, leżącego na polu. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Został przewieziony do szpitala. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji policjantów oraz właściwej postawie zgłaszającego uratowano życie kolejnej osoby.

Zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę, tuż po godzinie 9:40. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mońkach został powiadomiony  o nietrzeźwym mężczyźnie leżącym przy drodze w rejonie miejscowości Długołęka. Policjanci, którzy udali się we wskazane miejsce, zauważyli skulonego mężczyznę leżącego na polu, około 400 metrów od drogi asfaltowej. Od 38–latka wyczuwalna była woń alkoholu. Był on tak zmarznięty, że nie dał rady rozmawiać z policjantami, a tym bardziej poruszać się o własnych siłach. Funkcjonariusze bezzwłocznie pomogli mężczyźnie i umieścili go w radiowozie oczekując na przyjazd załogi karetki pogotowia. Po przebadaniu mężczyzny, ze względu na obniżoną temperaturę ciała oraz ryzyko odmrożeń, lekarz podjął decyzję o umieszczeniu go w szpitalu. Gdyby nie czujność obywatela i szybkie działanie mundurowych życie 38-latka mogło być zagrożone.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte oczywiście nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".

Policjanci ponownie apelują- nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie zimowym potrzebują pomocy.

Wystarczy jeden telefon - pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować bezcenne ludzkie życie.