Zawód: Policjant. - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zawód: Policjant.

Data publikacji 02.03.2018

Jak wstąpić w szeregi Policji i jakie są wymagania względem kandydatów? Na te i inne pytania odpowiadali monieccy policjanci na spotkaniach w Mońkach, Knyszynie i Zajkach. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jak wygląda droga do służby w Policji, na czym polega praca policjanta oraz aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W minionym tygodniu monieccy policjanci przeprowadzili szereg spotkań, których celem było zapoznanie z meandrami policyjnej służby. Pogadanki przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mońkach z Wydziału Prewencji oraz dzielnicowi z gm. Mońki, Knyszyn i Trzcianne. Podczas spotkań szczegółowo została omówiona procedura kwalifikacyjna do Policji składająca się z kilku etapów m.in. testu wiedzy, testu sprawności fizycznej, badań psychologicznych czy badań lekarskich. Policjanci przybliżyli, jak wygląda praca w różnych wydziałach oraz zaprezentowali sprzęt jakim posługują się w trakcie codziennej służby. Mundurowi odpowiadali na liczne pytania zadawane przez uczestników. Rozdano także ulotki dla kandydatów do służby zawierające kryteria, które musi spełnić każdy przyszły policjant.

Spotkanie było także dobrą okazją do promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi zachęcali do korzystania z tej aplikacji oraz podkreślali jak ważne jest wspólne podejmowanie działań na rzecz podnoszenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu monieckiego. Wskazywali dużą rolę dzielnicowych w realizacji tego zadania informując, że ich praca oraz skuteczność podejmowanych działań opiera się przede wszystkim na dobrym kontakcie z lokalnym społeczeństwem. 

Przypominamy, że wszelkie informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej można uzyskać na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Mońkach  oraz na stronie Komendy Głównej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.