Pomoc w postaci zbiórki żywności - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc w postaci zbiórki żywności

Data publikacji 02.03.2018

Dzielnicowy, wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mońkach, w nietypowy sposób pomogli seniorce. Starszej, samotnie mieszkającej kobiecie zorganizowana została zbiórka żywności.

Dzielnicowy z gminy w Mońkach, wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, w nietypowy sposób pomogli seniorce. Policjant, posiadając informacje, że  kobieta znajduje się w trudnej sytuacji życiowej, postanowił natychmiast działać. Funkcjonariusz bezzwłocznie zorganizował zbiórkę żywności dla kobiety. W akcję pomocową włączył się również MOPS, a także inni mieszkańcy gminy. Wczoraj, kobieta otrzymała zebraną żywność od tych, którym empatia nie jest obca.

Policjanci apelują o reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte oczywiście nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".