W pogodzie odwilż. Uwaga na kruchy lód! - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W pogodzie odwilż. Uwaga na kruchy lód!

Prognozy pogody zapowiadają już zmianę aury. Zamarznięte do tej pory rzeki, stawy oraz wszelkie zbiorniki wodne będą niedługo pozbawione lodowej „szaty”. To miejsca najczęściej odwiedzane przez dzieci, młodzież, które nie zawsze biorą sobie do serca przestrogi i bawią się tam, gdzie może to okazać się niebezpieczne. Monieccy policjanci apelują i ostrzegają, że zabawa na lodzie podczas odwilży może okazać się zgubna. „Lód jest kruchy” – pamiętajcie o tym.

Z zapowiedzi synoptyków wynika, że przez najbliższe dni temperatura będzie rosła, a słupki rtęci pokażą w końcu dodatnie wartości. Pomimo tego, że w nocy może być mroźno, to jednak w ciągu dnia szybko przyjdzie odwilż.

Monieccy policjanci przestrzegają przed spacerami w rejonie zbiorników wodnych, przechodzenie po ich zamarzniętej powierzchni czy też zabaw na lodzie.

Prosimy o reagowanie i zwracanie uwagi szczególnie młodym ludziom, którzy mogą organizować sobie zabawy na zamarzniętych rzekach i stawach. Warto też zwrócić uwagę własnym dzieciom, aby nie znalazły się w takiej właśnie niebezpiecznej sytuacji. O niebezpiecznych sytuacjach warto też powiadomić służby, korzystając z numeru alarmowego 112.