Podsumowanie działań WIELKANOC 2018 w powiecie monieckim - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań WIELKANOC 2018 w powiecie monieckim

Data publikacji 04.04.2018

Monieccy policjanci w czasie świątecznego weekendu czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych monieccy policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń.

Podczas minionego weekendu monieccy policjanci realizowali działania „Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2018”, ukierunkowane na zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem kierowców i pieszych. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, w tym poruszanie się z dozwoloną prędkością, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa, ale przede wszystkim kontrolowali stan trzeźwości kierujących.  

W okresie świątecznym, policjanci przeprowadzili 71 kontroli pojazdów, zbadali stań trzeźwości ponad 250 kierujących, zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych oraz ujawnili 17 wykroczeń za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz odnotowali 4 kolizje drogowe. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Natomiast wczoraj rano prowadzone były działania "trzeźwy poranek" mające na względzie poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminacje z ruchu nietrzeźwych kierujących. Podczas działań poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu ponad 99 kierujących. Policjanci nie zatrzymali żadnego kierowcy, który zdecydowałby się wsiąść za kierownicę po alkoholu.