Tor przeszkód – czyli o zawodzie policjanta - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tor przeszkód – czyli o zawodzie policjanta

Data publikacji 09.04.2018

W miniony piątek na sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Mońkach przedstawiciele monieckiej policji demonstrowali prawidłowe pokonanie toru przeszkód, który jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego do Policji. Niecodzienna lekcja wf-u była dobrym sposobem na doskonalenie kondycji fizycznej oraz promocję zawodu policjanta.

W miniony piątek monieccy policjanci zorganizowali zajęcia sprawnościowe dla uczniów klas II z Liceum Ogólnokształcącego w Mońkach. Wspólnie z kadrą pedagogiczną przygotowali tor przeszkód, który jest jezdnym z elementów postępowania kwalifikacyjnego do Policji. Na wstępnie poinformowali, że tor oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzna. Po omówieniu prawidłowego sposobu pokonania toru przeszkód, uczniowie podeszli do potencjalnego egzaminu sprawnościowego do Policji. W ten sposób mogli sprawdzić swoje możliwości fizyczne oraz sprawdzić, czy przeszli by pierwszy etap kwalifikacyjny, ubiegając się o pracę w Policji. Policjanci monitorowali bieg, korygując ewentualne błędy. Nie każdemu tor okazał się łatwy do przebiegnięcia. Na koniec uczniowie dowiedzieli się gdzie popełnili błędy i na jakim etapie pokonywanego toru mogliby zakończyć swój egzamin. Jak stwierdzili tor nie był łatwy i wymaga sporej kondycji fizycznej. Następnie pod okiem wykwalifikowanego policjanta uczyli się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podobne działania zachęcające młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji będą systematycznie realizowane na terenie powiatu monieckiego.

Ładowanie odtwarzacza...