Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie rowerzystki – Uwaga na niechronionych uczestników ruchu drogowego

Data publikacji 13.04.2018

Wczoraj na drodze wojewódzkiej 671 w rejonie miejscowości Góra w gminie Krypno doszło do potrącenia rowerzystki. 45-latka trafiła do szpitala. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają monieccy policjanci. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przez wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, wczoraj tuż przed godziną 14.40, otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na DW 671 w rejonie miejscowości Góra, w gminie Krypno. Ze wstepnych ustaleń wynika, że rowerzystka została potrącona przez nadjeżdżające z naprzeciwka audi. W wyniku zdarzenia 45-latka trafiła do szpitala. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że zarówno rowerzystka, jak i kierujący byli trzeźwi. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają i szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia. 

Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności przez wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz apelują do pieszych i rowerzystów o noszenie elementów odblaskowych i przestrzeganie przepisów. Kierowco, uważaj na rowerzystów. Cyklisto, zachowaj ostrożność.