Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Laureaci konkursów dot. promocji zawodu policjanta z wizytą studyjną w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie

W minioną sobotę laureaci konkursów: Turnieju Wiedzy o Policji i Eseju „Chciałbym być policjantem ponieważ….” wspólnie zwiedzali Wyższą Szkolę Policji w Szczytnie w ramach wyjazdu studyjnego, który był jedną z nagród w wymienionych wyżej zmaganiach konkursowych.

Po przybyciu na miejsce grupą licealistów z Moniek i Knyszyna zaopiekował się Przewodniczący Samorządu Studenckiego WSPOL w Szczytnie, który zaprezentował kampus. Studenckie Koła Naukowe przedstawiły swoją działalność  - opowiadając tym samym o procesie kształcenia w szkole. Pracownice  z działu rekrutacji uzupełniły słuchaczom wiedzę związaną z przyjęciem na studia, ewentualnie kurs podstawowy.  Tajniki użycia broni zostały przekazane przez instruktora strzelectwa, a nowości wydawnicze - przez pracowników biblioteki. Dużo czasu laureaci spędzili w Izbie Pamięci Polskiej Policji, gdzie zostali zapoznani z historią oficerów Policji zamordowanych w Charkowie i Miednoje. Licealiści z Moniek i Knyszyna otrzymali specjalnie dla nich przygotowane przez studentów i kadrę dydaktyczną upominki.

Specjalną atrakcją było zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie. Laureaci odwiedzili pracujących tam funkcjonariuszy, zwiedzili nowoczesny budynek, w tym Przyjazny Pokój Przesłuchań. Zobaczyli pokaz zaprezentowanych umiejętności psa policyjnego Megi oraz  spróbowali swoich sił na policyjnym motorze.

Mł. insp. Tomasz Bzymek  zachęcał do Pracy w Policji podkreślając, jak ważna i satysfakcjonująca jest pomoc drugiemu człowiekowi, zwłaszcza w tak różnorodnym wymiarze, jak praca policjanta.

Na zakończenie spotkania Komendant Powiatowy wręczył każdemu pamiątki z pobytu w Szczytnie i wyraził nadzieję, że nie jest to ostatnie spotkanie, tylko pierwsze przed ich  przyszłym wstąpieniem do służby w naszej formacji. 

 

Polecamy również: http://szczytno.policja.gov.pl/o17/aktualnosci/44857,Szczytno-Odwiedzili-nas-laureaci-konkursu-Dlaczego-chce-zostac-policjantem.html