Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Inauguracja programu „Przyroda jest wieczna, gdy jest bezpieczna” w Kalinówce Kościelnej

Data publikacji 22.05.2018

Dzisiaj, w Ogólnopolskim Dniu Praw Zwierząt, w Szkole Podstawowej w Kalinówce Kościelnej odbyła się uroczysta inauguracja programu autorstwa Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, poświęconego prawom zwierząt i ochronie przyrody pn. „Przyroda jest wieczna, gdy jest bezpieczna”.

Przedstawiciele Policji, Biebrzańskiego Parku Narodowego, Nadleśnictwa Knyszyn, Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, Towarzystwa Ochrony Zwierząt, Hodowca „Biebrzańska Dolina” oraz Powiatowy Inspektor Weterynarii uczestniczyli wspólnie z uczniami i kadrą pedagogiczną w pikniku edukacyjnym. Wszystkie służby zaprezentowały treści związane z pomocą i ochroną zwierząt oraz konsekwencjami za niewłaściwą opiekę nad czworonogami. Zabawy ze strażnikami Biebrzańskiego Parku Narodowego, pokazy umiejętności czworonogów z „Biebrzańskiej Doliny” oraz przewodników psów z KWP  w Białymstoku, jak również przygotowane specjalnie na tę okazję przedstawienia i pokazy uczniów ze Szkoły w Kalinówce Kościelnej spowodowały, iż piknik bardzo podobał się wszystkim uczestnikom. Uczniowie, jak i obecni na spotkaniu dorośli w niecodzienny sposób połączyli zabawę z nauką.

Spotkania o tej tematyce wspólnie z partnerami programu będą odbywały się cyklicznie. Znak graficzny programu przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jaświłach, a poczęstunek na pikniku ufundował Burmistrz Knyszyna.