Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta szkolił monieckich policjantów - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta szkolił monieckich policjantów

Data publikacji 23.05.2018

Dzisiaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, w ramach lokalnego doskonalenia zawodowego brali udział w szkoleniu przez Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta

Wolny rynek stworzył wiele możliwości dla wszystkich jego uczestników. Badania zlecone przez UOKiK pokazują jednak, że niezmiennie zagubione czują się na nim osoby starsze. Należą oni do grupy konsumentów wycofanych, którzy nabywają tylko najpotrzebniejsze rzeczy, a podczas zakupów kierują się przede wszystkim ceną produktu. Nie mają zaufania do przedsiębiorców. Z drugiej strony w wielu codziennych sytuacjach pozostają bierni. Nie szukają dodatkowych informacji o produktach i usługach. Gubi ich nadmierna ufność – rzadko weryfikują prawdziwość przedstawianych przez przedsiębiorców informacji. Rzadko składają też reklamacje i dochodzą swoich praw. W związku z powyższym w dniu dzisiejszym Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta w Mońkach szkolił monieckich funkcjonariuszy z zakresu praw konsumenta. Prowadząca zwróciła uwagę na sprzedaż towrów osobom starszym po znacznie zawyżonych cenach ( np. podczas pokazu, wycieczki itp), a także przy zawieraniu umów cywilnoprawnych z dystrybutorami prądu, gazu, telefonii czy telewizji.

Spotkanie miało na celu usystematyzowanie wiedzy funkcjonariuszy w zakresie ochrony praw konsumenta, a tym samym ułatwienie mundurowym ewentualne postępowanie pomocowe wobec seniorów, w powyższym zakresie.