Konkurs na esej z KPP w Mońkach na łamach miesięcznika „Policja 997” - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs na esej z KPP w Mońkach na łamach miesięcznika „Policja 997”

Data publikacji 18.06.2018

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru miesięcznika „Policja 997”, gdzie w całości zamieszczony został zwycięski esej autorstwa ucznia Liceum Ogólnokształcącego z Moniek.

W kwietniu bieżącego roku Wydział Prewencji KPP w Mońkach ogłosił konkurs na esej pn. „Chciałbym policjantem ponieważ…Celem konkursu była promocja zawodu Policjanta, rozbudzenie zainteresowań zagadnieniami z zakresu prawa, ze szczególnym uwzględnieniem praw człowieka, zachęcenie do alternatywnych form spędzania wolnego czasu i wykorzystania dostępnych możliwości poznania zagadnień z zakresu prawa, rozwijanie umiejętności poznawczych oraz przenoszenie poznanych zagadnień na język pisany.

Konkurs adresowany był do mieszkańców powiatu monieckiego w wieku 16-19 lat. Uczestnicy przygotowali samodzielne prace pisemne (esej) inspirowane własnymi obserwacjami i dostępnymi informacjami.

Spośród nadesłanych prac konkursowych komisja po burzliwej debacie wyłoniła trzech laureatów:

I miejsce: uczeń, kl II B LO w Mońkach,

II miejsce : uczeń, kl. III Gimnazjum w Knyszynie,

III miejsce:  uczennica, kl. IV TŻ, Technikum w Mońkach

Nagrody w postaci biletów na wyjazd studyjny do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, karnetów na basen ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Mońkach oraz gadżetów przekazanych przez Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Białymstoku wręczył Komendant Powiatowy Policji w Mońkach kom. Grzegorz Malinowski i I Zastępca Komendanta nadkom. Krzysztof Kuligowski.

Cały esej opublikowany został  w czerwcowym numerze miesięcznika Policja 997. Serdecznie zapraszamy do lektury…