Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Na chodniku przystań bokiem, popatrz w lewo bystrym okiem” – czyli „Bezpieczna droga do szkoły” z monieckimi policjantami

Data publikacji 24.09.2018

„Gdy zamierzasz przejść ulice, musisz znać tę tajemnicę: Na chodniku przystań bokiem, popatrz w lewo bystrym okiem, skieruj w prawo wzrok sokoli, znów na lewo spójrz powoli. Jezdnia wolna – więc spokojnie, mogą przez nią przejść przechodnie”. Dzisiaj przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Mońkach wspólnie z monieckimi policjantami w ramach działań Bezpieczna droga do szkoły” uczyły się w formie zabaw zasad bezpiecznego zachowania się na drodze.

Monieccy policjanci odwiedzili dzisiaj dzieci z Przedszkola Samorządowego w Mońkach. W trakcie spotkań uczyli najmłodszych poprzez inscenizacje i wierszyki zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym – jak bezpiecznie poruszać się po drodze i na przejściu dla pieszych.  W trakcie prowadzonych zajęć dzieci przypominały sobie przepisy ruchu drogowego, ale przede wszystkim mogły zastosować je w praktyce wychodząc na pasy. Funkcjonariusze pokazali przedszkolakom jak działają odblaski, które odgrywają tak ważną rolę dla ich bezpieczeństwa. Dzieci podczas zajęć były bardzo aktywne i wykazały się dużą znajomością zagadnień z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Na zakończenie spotkań wszystkie otrzymały od funkcjonariuszy elementy odblaskowe ufundowane przez lokalne władze samorządowe.