Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 08.10.2018

W dniu 5 października minęły dwa lata od wprowadzenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie całej Polski. To sukces współpracy Policji ze społeczeństwem.

Województwo podlaskie było obszarem, na którym przeprowadzono pilotaż tego narzędzia, który zakończył się dużym powodzeniem. Pierwowzorem KMZB była mapa zagrożeń, która powstała w Warszawie, w latach 2002 - 2005,  w celu zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom stolicy. Przyniosła bardzo pozytywne skutki. Dlatego od 2016 roku Krajowa Mapa Zagrożeń jest obecna na terytorium całego kraju. O tym, jak bardzo jest potrzebna świadczy 1,5 mln użytkowników, 5 mln odsłon strony i ponad 900 tys. naniesionych zagrożeń w ciągu ostatnich dwóch lat.

To nowoczesne narzędzie znacznie uaktywniło społeczeństwo i uwrażliwiło na zauważone zagrożenie bądź niebezpieczeństwo, na które należy  profilaktycznie zareagować.

Z tego miejsca dziękujemy wszystkim, którzy korzystając z tego rozwiązania wpływają bezpośrednio na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego kraju. Pragniemy zachęcić do dalszej współpracy, reagować na występujące zagrożenia, a tym samym mieć realny wpływ na poziom bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i nie tylko.