UWAGA NA DZIKIE ZWIERZĘTA - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UWAGA NA DZIKIE ZWIERZĘTA

Data publikacji 24.10.2018

W okresie jesiennym dzikie zwierzęta zwiększają swoją aktywność, co skutkuje ich częstym przemieszczaniem. W tym też czasie dochodzi do większej liczby kolizji z udziałem zwierząt. Dzisiaj około godziny 7:30 na drodze wojewódzkiej 671 w pobliżu miejscowości Knyszyn, na drogę przed jadący samochód osobowy wbiegło stado saren. Policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami na drodze i zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa informującej o tego typu zagrożeniach.

Tuż przed godziną 7.30 dyżurny monieckiej policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym z udziałem dzikich zwierząt. Na miejsce natychmiast udali się policjanci ruchu drogowego. Ustalili, że  na drodze wojewódzkiej 671 w pobliżu miejscowości Knyszyn przed jadący samochód marki Peugeot na jezdnię wybiegło stado saren. Pomimo natychmiastowej reakcji 30-letniego kierowcy, nie udało się uniknąć zderzenia. Mężczyzna był trzeźwy, trafił do szpitala.

Monieccy policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami. Z powodu sezonowych migracji mogą wchodzić na drogę w najmniej spodziewanym momencie, dlatego widząc odpowiednie znaki ostrzegawcze – bądźmy czujni i zachowajmy ostrożność.

Funkcjonariusze zachęcają również do zaznaczania miejsc niebezpiecznych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja posiada ikonę "zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych”, dzięki której kierowca może oznaczyć miejsce zagrożone, aby przekazać tego typu informację pozostałym użytkownikom drogi. Może też sprawdzić trasę, którą zamierza pokonać i zapoznać się z zagrożeniami zgłaszanymi przez innych kierowców.