MONIECCY DZIELNICOWI W TROSCE O OSOBY NARAŻONE NA WYCHŁODZENIE - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

MONIECCY DZIELNICOWI W TROSCE O OSOBY NARAŻONE NA WYCHŁODZENIE

Data publikacji 10.12.2018

Trwa bardzo trudny okres dla osób samotnych i bezdomnych. Każdego roku odnotowuje się przypadki zgonów, których przyczyną jest ujemna temperatura powietrza, a w konsekwencji nadmierne wychłodzenie organizmu. W trosce o osoby mieszkające samotnie monieccy dzielnicowi w miniony piątek kontrolowali miejsca przebywania osób starszych i samotnych. Funkcjonariusze sprawdzali, czy nie potrzebują one pomocy.

Każdego roku w okresie zimowym dochodzi do zgonów osób, spowodowane niską temperaturą. Dlatego też monieccy dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach w miniony piątek wspólnie z pracownikami MOPS w Mońkach  realizowali działania zmierzające do ujawniania i pomocy osobom narażonym na wychłodzenie. W ramach programu „Nie bądźmy obojętni” odwiedzali osoby samotne, schorowane, czy też niezaradne życiowo.

Celem akcji jest uchronienie osób przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami m.in. wychłodzeniem organizmu. Samotność i alkohol to sprzymierzeńcy śmierci z zimna. Apelujemy o reakcję. Zaglądajmy do naszych samotnie mieszkających sąsiadów, interesujmy się ich losem, bo czasem tylko zwrócona uwaga, jeden telefon wzywający pomoc mogą uratować życie.