UWAGA ŚLISKO NA DROGACH ! ZACHOWAJMY ROZWAGĘ I OSTROŻNOŚĆ - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UWAGA ŚLISKO NA DROGACH ! ZACHOWAJMY ROZWAGĘ I OSTROŻNOŚĆ

Data publikacji 06.01.2019

Zima to trudny czas zwłaszcza dla kierowców, należy więc zmienić swój styl jazdy i pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych podróży. Moniecka policja apeluje o ostrożność. W ten weekend doszło już do 3 zdarzeń drogowych na terenie naszego powiatu.

Zmienne warunki pogodowe, częste opady deszczu, śniegu, przymrozki oraz skoki temperatur powodują, że na drogach jest ślisko. W takich warunkach łatwo o wypadek. W ten weekend w powiecie monieckim doszło do trzech zdarzeń drogowych. Wszystkie były spowodowane niedostosowaniem prędkości do panujących warunków na drodze. Do dwóch pierwszych doszło w miniony piątek na trasie Mikicin - Dzięciołowo. Około godziny 22:00 dyżurny monieckiej policji otrzymał zgłoszenie o pojeździe znajdującym się w rowie. Obecni na miejscu policjanci ustalili,  że 34-letnia kierująca Mitsubishi, na śliskiej nawierzchni straciła panowanie nad pojazdem i wpadła z drogi. Na szczęście podróżującym tym pojazdem nic się nie stało. W chwilę później dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu. Śpiesząca na ratunek do poprzedniej kolizji załoga OPS Jaświły również straciła panowanie nad pojazdem. 22- letni kierowca wozu strażackiego na zakręcie nie zapanował nad pojazdem, wypadł z drogi i przewrócił się na bok. W tym przypadku jeden z ze strażaków złamał rękę. Trzecie zdarzenie miało miejsce w sobotę około godziny 16 na trasie Trzcianne - Mońki. 41-letnia kierująca renault wyprzedzając pojazd na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad pojazdem i dachowała. Mimo, iż zdarzenia wyglądały poważnie nikt nie odniósł obrażeń zagrażających życiu.

Moniecka policja apeluje! Pamiętaj o zachowaniu szczególnej ostrożności. Aby bezpiecznie dojechać do celu należy dostosować prędkość do panujących warunków drogowych. W warunkach zimowych droga hamowania znacznie się wydłuża. Należy więc zwiększyć odstęp od poprzedzającego pojazdu. Pamiętajmy, aby stosować zasadę ograniczonego zaufania względem pieszych i innych kierowców. Przypominamy, że  w myśl przepisów Ustawy Prawo o ruchu drogowym  każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, musi mieć  odblaski  umieszczone w widocznym miejscu dla innych użytkowników ruchu.