Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

MONIECCY DZIELNICOWI W TROSCE O OSOBY NARAŻONE NA WYCHŁODZENIE – WSPÓLNE DZIAŁANIA Z PRACOWNIKAMI MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ I STRAŻĄ POŻARNĄ

Data publikacji 09.01.2019

Trwa bardzo trudny okres dla osób samotnych, bezdomnych. Każdego roku odnotowuje się przypadki zgonów tych osób, których przyczyną jest ujemna temperatura powietrza, a w konsekwencji nadmierne wychłodzenie organizmu. W trosce o osoby mieszkające samotnie monieccy dzielnicowi wspólnie ze strażakami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach oraz pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mońkach w miniony poniedziałek kontrolowali miejsca przebywania osób starszych i samotnych. Funkcjonariusze sprawdzali, czy nie potrzebują oni pomocy.

Każdego roku w okresie zimowym dochodzi do zgonów osób, spowodowane niską temperaturą. Dlatego też w miniony poniedziałek monieccy dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach wspólnie ze strażakami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach i pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mońkach realizowali działania zmierzające do ujawniania i pomocy osobom narażonym na wychłodzenie. W ramach programu „nie bądźmy obojętni” odwiedzali osoby samotne, schorowane, czy też niezaradne  życiowo.

Celem akcji jest uchronienie osób przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami m.in. wychłodzeniem organizmu. Samotność i alkohol to sprzymierzeńcy śmierci z zimna. Apelujemy o reakcję. Zaglądajmy do naszych samotnie mieszkających sąsiadów, interesujmy się ich losem, bo czasem tylko zwrócona uwaga, jeden telefon wzywający pomoc mogą uratować życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod numer alarmowy 112, a także korzystając z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wybierając zagrożenie „bezdomność”.