DZIEŃ BABCI I DZIADKA – MUNDUROWI W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO SENIORÓW - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA – MUNDUROWI W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO SENIORÓW

Data publikacji 18.01.2019

Obchody Dnia Babci i Dziadka to doskonała okazja do odwiedzin seniorów, złożenia życzeń oraz przekazania cennych porad przestrzegających przed osobami, które bez żadnych skrupułów mogą odebrać im wszystkie oszczędności życiowe.

Dzielnicowi oraz funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką w trosce o bezpieczeństwo seniorów spotkali się z  nimi  szkolnych obchodów Dnia Babci i Dziadka w Kalinówce Kościelnej i Boguszewie. Miniona środa była świetną okazją, aby uczniowie z Kalinówki Kościelnej wręczyły prezenty – „odblaskowe laurki”, które przygotowywały tydzień wcześniej podczas warsztatów z policjantami i pracownikami komendy. Każda odblaskowa laurka i starania włożone w jej przygotowanie, pokazały jak dziadkowie są ważni w życiu wnucząt i jak nasze maluchy ich kochają.  Mundurowym zaś zależało, aby przypomnieć babciom i dziadkom, że odblaski ratują życie i są niezbędne dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Mundurowi zaś apelowali o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy przychodzą do mieszkań, bądź telefonują podając się  za członków rodziny lub znajomych. Omówili dokładnie metody, jakie stosują przestępcy wyłudzający pieniądze, którzy oszukują najczęściej osoby starsze, mieszkające samotnie, działając metodą  „na wnuczka”, „ pracownika opieki społecznej”. Zwracali też szczególną uwagę na oszustów, którzy coraz częściej podszywają się za osoby zaufania publicznego - prokuratorów, księży, policjantów oraz omówili założenia programu profilaktycznego „poMOC, a nie przeMOC”.

Podczas spotkań dzielnicowi przypomnieli również zgromadzonym dzieciom o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas ferii, w czasie organizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania wolnego czasu w miejscu zamieszkania.