UWAGA NA OSZUSTWA NA POLICJANTA CBŚ. OSTRZEŻMY SWOICH BLISKICH! - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UWAGA NA OSZUSTWA NA POLICJANTA CBŚ. OSTRZEŻMY SWOICH BLISKICH!

Data publikacji 22.01.2019

Coraz więcej osób słyszy jak działają oszuści i jak nie stać się ich ofiarą. Niestety przestępcy wyszukują coraz to nowsze metody oszustw na policjanta. Wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji by wyłudzić pieniądze od starszych osób. Wczoraj monieccy policjanci otrzymali informację od 74 – letniej mieszkanki gminy Jasionówka o takiej próbie.

Wczoraj po południu na telefon stacjonarny 74-letniej mieszkanki gminy Jasionówka zadzwonił mężczyzna, który podawał się za policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie. Mężczyzna chcąc najpierw wzbudzić zaufanie kobiety podał numer, twierdząc, że jest to jego numer identyfikacyjny. Polecił jej aby zadzwoniła na numer 112, i zweryfikowała jego dane, po czym rozłączył się. Po kilku minutach ponownie do niej zadzwonił pytając się czy potwierdziła jego dane. Kobieta mimo tego, iż nie zadzwoniła pod numer alarmowy, poinformowała rozmówcę, że sprawdzała jego dane. Wówczas oszust będąc przekonanym, że może kontynuować swój przestępczy proceder poinformował kobietę, że na jej dane został zaciągnięty kredyt w kwocie 50 tysięcy złotych. Sugerował jej, że w dzisiejszych czasach kredyt można zaciągnąć jednym kliknięciem. Zapytał też 74 – latki, w jakim banku posiada konto. Gdy kobieta odpowiedziała, że zna dyrektora banku, w którym ma konto i sama z nim wyjaśni sytuację  usłyszała od rozmówcy wulgaryzmy pod swoim adresem. Oszust natychmiast rozłączył się.

 

Pamiętajmy!

Funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! NIGDY też nie proszą o przekazywanie pieniędzy nieznanym osobom, nie proszą o dane kont bankowych, czy dane osobowe. Aby  nie stać się ofiarą takiego przestępstwa nigdy nie podawaj przez telefon swoich danych. Nie informuj, w jakich bankach i na jakich lokatach gromadzisz oszczędności. Nie ufaj nieznanym rozmówcom. Pod żadnym pozorem nie pobieraj gotówki i nie przekazuj jej rzekomym policjantom. Po podejrzanym telefonie sprawdź, czy rozmowa jest zakończona, zadzwoń na numer 112 i powiadom o telefonie oszusta.