Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KOLEJNI PIRACI DROGOWI UJAWNIENI W ZWIĄZKU ZE ZGŁOSZENIEM NA KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 18.04.2019

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa i przynosi zamierzone efekty. Tym razem policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w ramach weryfikacji zgłoszeń na mapie zagrożeń ujawnili dwie kobiety, które znacznie przekroczyły dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

W miniony piątek i wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mońkach w ramach weryfikacji zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w Knyszynie na ulicy Obozowej ujawnili kolejnych piratów drogowych, którymi okazały się kobiety. Obie Panie przekroczyły prędkość o 54 km/h w terenie zabudowanym. Skrzyżowanie ulic Obozowa z Tykocką w Knyszynie to jedno z tych miejsc, które lokalni mieszkańcy systematycznie wskazują jako zagrożenie w ruchu drogowym. Obie kobiety za popełnione wykroczenie przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym otrzymały 400 złotych mandatu oraz 10 punktów karnych. Straciły również prawa jazdy, które zostały przesłane do organu wydającego uprawnienia do kierowania, z wnioskiem o zatrzymanie go na okres 3 miesięcy.

Monieccy policjanci apelują o rozwagę i stosowanie się do przepisów drogowych. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wydarzeń na drodze.

  • logo krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa