POLICJANCI ODZYSKALI SKRADZIONE POJAZDY - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI ODZYSKALI SKRADZIONE POJAZDY

Data publikacji 09.07.2019

Monieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież opla i fiata oraz roweru. Mieszkańcy powiatu monieckiego usłyszeli już zarzuty. 18-latek dodatkowo odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, a 29-latek za posiadanie środków odurzających. Dalszym losem mężczyzn zajmie się teraz sąd.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, w miniony piątek, otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu z jednego z parkingów w Mońkach. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do poszukiwania fiata. Patrolując miasto dowiedzieli się, że na jednej z ulic jeździ najprawdopodobniej pijany kierowca. Funkcjonariusze na placu targowicy zastali młodego mężczyznę próbującego zmienić koło w oplu. Mężczyzna ten był znany policjantom, z uwagi na wcześniejsze konflikty z prawem. W trakcie legitymowania okazało się, że opel, którym poruszał się 18 – latek również został skradziony. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna przyznał się do kradzieży dwóch pojazdów. Policjanci po kilku godzinach odnaleźli porzuconego fiata. 18-latek przyznał się również do kradzieży roweru. 

Intensywna praca śledczych doprowadziła do ustalenia drugiego z podejrzanych o kradzieże pojazdów. Okazało się, że młodemu mężczyźnie  towarzyszył 29-latek, również znany monieckim policjantom z licznych konfliktów z prawem. Dodatkowo przy 29 - latku znaleźli amfetaminę. Obaj noc spędzili w policyjnych aresztach. Usłyszeli już zarzuty, a za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.