Moniecka Policja włączyła się do akcji Narodowe Czytanie 2019 - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Moniecka Policja włączyła się do akcji Narodowe Czytanie 2019

Data publikacji 09.09.2019

7 września w całej Polsce, pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej odbywała się akcja Narodowe Czytanie. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele Polskie. W Mońkach powyższe przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Szkołę Podstawową nr 2 w Mońkach w piątek, 6 września. Do akcji włączyła się również moniecka policja.

Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

 W Mońkach tegoroczne Narodowe Czytanie zorganizowała Szkoła Podstawowa nr w Mońkach w dniu 6 września. Nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście spotkali się na szkolnym dziedzińcu, by posłuchać fragmentów wybranych nowel. Wśród czytających polskie nowele nie zabrakło przedstawiciela  monieckiej Policji. zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji kom. Hubert Bogut przeczytał fragment noweli „Dym” Marii Konopnickiej.