AKCJA „ZNICZ 2019” – PODSUMOWANIE - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

AKCJA „ZNICZ 2019” – PODSUMOWANIE

Data publikacji 04.11.2019

Podczas tegorocznej akcji ”ZNICZ” monieccy policjanci zatrzymali 2 pijanych kierowców. W tym czasie na terenie powiatu doszło do 4 kolizji drogowych i 1 wypadku drogowego, w którym 1 osoba została ranna.

W dniach 31.10.2019 – 03.11.2019  monieccy policjanci po raz kolejny prowadzili na drogach naszego powiatu akcję „ZNICZ”. W tym czasie funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo i porządek, a w razie potrzeby służyli radą i pomocą. Prowadzili również akcje profilaktyczne, propagując między innymi prawidłowe i bezpieczne zachowania wśród pieszych, rozdawali elementy odblaskowe namawiając do ich noszenia.

Dzięki wytężonej pracy policjantów, ruch podczas świątecznego weekendu w rejonach cmentarzy odbywał się płynnie i bez większych utrudnień. Niestety, pomimo wielu apeli i ostrzeżeń, funkcjonariusze zatrzymali w tym czasie 2 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Mundurowi w ciągu tych czterech dni odnotowali 1 wypadków drogowych, w którym ranna została 1 osoba oraz 4 kolizje drogowe. łacznie ujawnili 101 wykroczeń drogowych dotyczących m.in. przekroczenia dozwolonej prędkości, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa, niestosowania się do znaków drogowych.

  • policjantka rozdaje odblaski
  • na zdjęciu 2 policjantów zwróconych w kierunku drogi
  • policjantka dająca odblask kobiecie
  • policjantka w rejonie cmentarza rozdaje odblaski grupie osób