Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

MONIECCY DZIELNICOWI ODWIEDZAJĄ OSOBY NARAŻONE NA WYCHŁODZENIE – WSPÓLNE DZIAŁANIA Z PRACOWNIKAMI MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

Data publikacji 07.01.2020

Każdego roku w okresie zimowym dochodzi do zgonów osób, spowodowanych niską temperaturą. Dlatego też dzisiaj monieccy dzielnicowi wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mońkach realizowali działania zmierzające do ujawniania i pomocy osobom narażonym na wychłodzenie. Sprawdzali, czy osoby niezaradne życiowo, mieszkające samotnie nie potrzebują pomocy.

Trwa bardzo trudny okres dla osób samotnych, bezdomnych. Każdego roku odnotowuje się przypadki zgonów, których przyczyną jest ujemna temperatura powietrza, a w konsekwencji nadmierne wychłodzenie organizmu. Mając to na uwadze monieccy dzielnicowi wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mońkach kontrolowali dzisiaj miejsca przebywania osób starszych i samotnych. Samotność i alkohol to sprzymierzeńcy śmierci z zimna. Apelujemy o reakcję. Zaglądajmy do naszych samotnie mieszkających sąsiadów, interesujmy się ich losem, bo czasem tylko zwrócona uwaga, jeden telefon wzywający pomoc mogą uratować życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod numer alarmowy 112, a także korzystając z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wybierając zagrożenie „bezdomność”.

  • na zdjęciu widoczna posesja, przed drzwiami stoi funkcjonariusz z kobietą
  • na zdjęciu policjant i mężczyzna stoją w brudnym pomieszczeniu