To już 3 lekcja w ramach akcji „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa” - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

To już 3 lekcja w ramach akcji „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa”

Data publikacji 14.01.2020

Tym razem lekcję w ramach akcji pn. „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa”, policjanci i pracownicy z KPP w Mońkach przeprowadzili na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach. Poza ważnymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa, uczniowie mogli dowiedzieć się czegoś więcej o pracy policjanta i służbie policyjnych przewodników psów służbowych oraz wykorzystania tych zwierząt w działaniach Policji.

Tym razem lekcję w ramach akcji pn. „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa”, policjanci i pracownicy z KPP w Mońkach przeprowadzili na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach. Poza ważnymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa, uczniowie mogli dowiedzieć się czegoś więcej o pracy policjanta i służbie policyjnych przewodników psów służbowych oraz wykorzystania tych zwierząt w działaniach Policji. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi jak wygląda szkolenie psa i praca z nim. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali o możliwościach jakie stwarza współdziałanie człowieka i zwierzęcia, choćby przy poszukiwaniu zaginionych lub zatrzymaniu agresywnych osób. Spore wrażenie wywołał na najmłodszych pokaz podstawowych umiejętności psa policyjnego oraz wykorzystania psa do obezwładnienia agresywnej osoby. Pieski przewodników, wzorowo wykonały wszelkie stawiane im przez opiekunów zadania.

Na koniec zajęć, każdy z jego uczestników otrzymał zaliczenie w indeksie. Spotkanie było dobrą okazją do zapoznania dzieci z codziennymi obowiązkami policjantów oraz funkcją, jaką pełni Policja w społeczeństwie.

  • a zdjęciu grupa dzieci i policjantów z psami służbowymi
  • zdjęcie grupowe po zakończeniu lekcji na którym widać dzieci oraz funkcjonariuszy z psami
  • na zdjęciu widać pokaz obezwładniania agresywnej osoby
  • na zdjęciu widoczna tresura psów służbowych