PÓŁMETEK AKCJI „DZIECIĘCA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA” - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

PÓŁMETEK AKCJI „DZIECIĘCA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA”

Tym razem lekcje w ramach akcji pn. „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa”, odbyły się na Pływalni w Mońkach. Dzieciaki podczas dwugodzinnych zajęć zderzyły się z dwoma ważnymi zagadnieniami jak bezpieczeństwo nad wodą oraz pierwsza pomoc przedmedyczna. Wczoraj podczas zajęć praktycznych uczyli się ratować ludzkie życie oraz jak zachować się kiedy „ktoś” tonie.

Lekcje w ramach akcji „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa” z bezpieczeństwa nad wodą oraz z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzili ratownicy z Pływalni Powiatowej w Mońkach oraz monieccy strażacy.  W czasie dwugodzinnych zajęć dzieciaki uczyły na fantomach udzielania pierwszej pomocy oraz doskonaliły naukę pływania. Ratownicy zaprezentowali najmłodszym pokaz ratowania osoby tonącej. Prowadzący zajęcia przypomnieli uczniom, że  woda – nawet pozornie spokojna – może być niebezpieczna. Większość utonięć jest wynikiem lekkomyślności ludzi oraz lekceważenia obowiązujących przepisów, a przede wszystkim kąpieli w miejscach niestrzeżonych.

Na koniec zajęć, każdy uczestnik otrzymał zaliczenie w indeksie oraz medal. Do zakończenia działań zostało jeszcze 5 lekcji.