EUROPEJSKI DZIEŃ NUMERU 112 - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

EUROPEJSKI DZIEŃ NUMERU 112

Data publikacji 12.02.2020

Dążąc do nieprzerwanej edukacji w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa wczoraj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach wspólnie z przedstawicielem Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciannem uczcili Europejski Dzień numeru alarmowego 112 przeprowadzając akcję bandażowania.

112 to numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Numer alarmowy 112 można wybrać w telefonie nieposiadającym karty SIM. Aby numer 112 pozostał nie zapomniany wczoraj w Szkole Podstawowej w Trzciannem, monieccy policjanci wraz z przedstawicielem Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciannem przeprowadzili instruktaż i pokaz bandażowania. W kolejnej części spotkania dzieci bandażowały wskazane części ciała pod czujnym okiem prowadzących spotkanie, wszystko po to, aby utrwalać wiedzę i umiejętności w obszarze pomocy i ratownictwa wśród najmłodszych. Całe przedsięwzięcie udało się zorganizować dzięki pomocy Stowarzyszenia Rozwoju Wsi „Wodniczka”.

W związku z obchodzonym Dniem Bezpiecznego Internetu, monieccy policjanci spotkali się także wczoraj z uczniami klas siódmych oraz licealistami. Podczas spotkań przypominali że Internet to nie tylko źródło informacji czy sposób na załatwienie ważnych dla nas spraw. Niestety Internet niesie za sobą wiele pułapek, a nasza niewiedza dotycząca metod, jakimi posługują się Internetowi przestępcy, może narazić na niebezpieczeństwo nas lub naszych najbliższych.

  • policjant bandażuje rękę dziecka
  • na zdjęciu chłopiec bandażuje głowę chłopca, obok stoi policjant