POLICJANT W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY RATOWAŁ RANNĄ KOBIETĘ - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANT W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY RATOWAŁ RANNĄ KOBIETĘ

Sierżant sztabowy Grzegorz Bykowski, w dniu wolnym od służby, jadąc z rodziną zauważył leżącą na ulicy kobietę. Chwilę wcześniej została potrącona przez pojazd. Mundurowy zatrzymał auto i zajął się ranną do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Jego postawa świadczy o tym, że policjantem jest się zawsze, nie tylko na służbie.

Do wypadku drogowego doszło w ubiegły czwartek na ulicy Wyszyńskiego w Białymstoku. Chwilę po zdarzeniu, jadący autem razem z rodziną moniecki policjant zauważył, że na przejściu dla pieszych leży potrącona kobieta. Sierżant sztabowy Grzegorz Bykowski postanowił natychmiast zapewnić uczestnikom wypadku bezpieczeństwo i pomóc rannej. Zatrzymał pojazd i pobiegł sprawdzić co się dzieje. Potrącona kobieta miała ranę głowy. Policjant z pomocą świadków zdarzenia, udzielił jej pierwszej pomocy do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Sierżant sztabowy Grzegorz Bykowski jest funkcjonariuszem Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego w Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach. Służbę pełni od 9 lat.  W czwartek, przebywał na dniu wolnym, jednak gdy najechał na miejsce zdarzenia drogowego, to wykorzystał swoje doświadczenie i umiejętności aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo i pomóc rannej osobie.