Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ, NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI DROGOWEJ I BYŁ NIETRZEŹWY

Monieccy policjanci po pościgu zatrzymali 43-letniego kierowcę volkswagena. Mężczyzna podczas jazdy przekroczył dopuszczalną prędkość o 30 km/h w terenie zabudowanym i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu, okazało się, że kierowca miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj, policjanci z monieckiej "drogówki", kontrolując prędkość na terenie gminy Goniadz, zauważyli jadącego ze znaczną prędkością voklswagena. Po zmierzeniu prędkości okazało się, że jego kierowca jechał 80 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Gdy policjanci nakazali mu zatrzymanie się do kontroli, kierujący zlekceważył sygnały dawane przez mundurowych i próbował uciec. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali uciekiniera. Badanie alkomatem wykazało, że 43-latek miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem i grozi za nie kara pozbawienia wolności do lat 5, natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.